Nullkulu

Nullkulu

mis jõgi viib vett pühajärvest võrtsjärve?

Mis jõgi viib vett Pühajärvest Võrtsjärve

Eesti on kuulus oma kaunite maastike ja erinevate jõgede poolest, mis on selle maaosade vahel paeluvad. Tõeline looduse ime, mis on kõigi inimeste jaoks kogetav. Üks neist kohtadest on Pühajärve ja Võrtsjärve vahel kulgev jõgi, mis kannab nime Emajõgi. Selles pikaajalises artiklis sukeldume sügavamale, et uurida, kust Emajõgi alguse saab ja mis teeb sellest nii erilise.

Osana Emajõe jõesüsteemi kasvavad jõe allikad Otepääl. Sulavett koguneb siin, et luua originaalne jõgi, mis kulgeb piirkonnast välja. Teel Pühajärvest Võrtsjärve, kulgeb Emajõgi rohkem kui 100 km, muutes selle Eesti pika ja maalilise jõe, mis on erakordne vaatamisväärsus.

Emajõgi kaardil

Üks olulisemaid omadusi Emajõe kohta on selle kaardistamine ja navigeerimine. Jõe ulatuslik kaart sisaldab kogu teavet jõe erinevate osade jaoks. See kaart on abiks neile, kes soovivad Emajõe erinevaid alasid näha ja kogeda. Jõel on ka mitmeid laevandusettevõtteid ja tuurifirmasid, kes pakuvad järvetuurideks või paadisõitudeks erinevaid võimalusi.

Maastikud ja vaatamisväärsused

Emajõe maastikud on väga erinevad ja võivad olla üsna dramatilised. Jõel on mitmeid saari ja üleujutatud alasid, mida on väga lihtne avastada ja külastada. Üks tuntumaid saari on Kassari saar, mis pakub suurepäraseid vaateid ümbritsevale loodusele.

Teine populaarne vaatamisväärsus on Emajõe deltasse paiknev Maardu vaatlustorn, kus saab nautida metsamaastikku, mereäärset liivast randa ja kogu eluslooduse varieeruvaid liike.

Lisaks sellele võib Emajõgi pakkuda ka territooriumi spordi harrastajatele ja loodusesõpradele. Jõel saab teostada kanuusõitu, kalapüüki ja teha matku. Kuid harrastajatele on kõige populaarsam vaatamisväärsus Emajõe kanuumaratoni, mis on Eesti üks tuntumad spordiüritusi. See toimub igal aastal maikuus ja meelitab osalejaid üle kogu maailma.

Jõe loodus

Emajõel on palju elusloodust, sealhulgas kalu, taimi, linde, roomajaid ja imetajaid. Kaldal sillerdavad erinevate liikide tuhanded lilled, mis on nii ilusad vaadata ja lõhnata. Emajõgi pakub nii kohalikule elanikule kui ka turistidele kauneid vaateid ning olemist loodusega.

Konkreetsemalt, Emajõgi on tegelikult rikas kalade poolest. Seal võib leida mitmeid kalaliike, nagu haugi, ahvena, särje, linaski ja latika. Kõikjal jõel pakuva veemassiga kaasnevad paratamatult erinevad õrnad liigid, mis on haruldase ilu ja mitmekülgsusega.

Järeldus

Emajõgi on Eesti üks märkimisväärseid jõgesid ja see on saavutanud endale aukoha ja selle ümber võnkeva kultuuri keskmes. Jõe ümbrus pakub võimalusi erinevatele tegevustele, muutes selle lemmiksihtkohaks nii kohalike kui ka turistide seas. Selle jõe elusloodus ja erinevad vaatamisväärsused muudavad Emajõe looduse rariteetiks. See lummav ja hingemattev rännak võib olla üks parimaid kogemusi, mida Eestis kogeda saab.