Nullkulu

Nullkulu

mis linna lähedal asub võhandu jõgi?

Mis linna lähedal asub Võhandu jõgi

Võhandu jõgi on üks Eesti imelistest jõgedest. See asub Lõuna-Eestis ja on tuntud oma kauni ja rikkaliku taimestiku poolest. Paljud inimesed tulevad Võhandu jõe äärde, et nautida looduse ilu ja puhata igapäevasest rutiinist. Aga kus täpselt asub Võhandu jõgi ning mida veel seal teha saab? Sellele küsimusele vastamegi selles artiklis.

Võhandu jõgi asub Põlva maakonnas ja kulgeb ligikaudu 162 km pikkuse teekonna Peipsi järvest Võhandu järveni. Jõgi on väga lai ja ulatuslik, mistõttu pakub see palju avastamisvõimalusi. Samuti on see suurepärane koht kalastajatele, kes soovivad püüda värsket kala.

Võhandu jõe lähistel on palju huvitavaid kohti, mida külastada. Üks neist on Karula rahvuspark. See asub jõest vaid mõne kilomeetri kaugusel ning pakub suurepärast võimalust tutvuda Eesti loodusega. Rahvuspark on tuntud mitmekesise taimestiku poolest ja seal võib näha erinevaid loomi, sealhulgas linde ja metskitsi.

Teine huvitav koht, mida Võhandu jõe ääres külastada saab, on Rõuge Saabaste matkarada. See on umbkaudu 7 km pikkune matkarada, mis kulgeb jõe kaldal ja läbi metsade. Raja käigus kohtab mitmeid vaatamisväärsusi, sealhulgas juga ja erinevaid taimi.

Lisaks matkamisele ja kalastamisele on Võhandu jõgi suurepärane koht ka süsta- ja kanuumatkadeks. Paljud inimesed kogunevad siia igal aastal, et osaleda Võhandu maratonil, mis on üks populaarsemaid süstavõistlusi Eestis. Maratonil kulgeb rada läbi jõe kaunite maastike ning kogu üritus on täis põnevust ja adrenaliini.

Kokkuvõttes on Võhandu jõgi suurepärane koht, kus nautida looduse ilu ning puhata ja lõõgastuda igapäevasest rutiinist. Seal on palju erinevaid tegevusi, mida saab nautida koos pere ja sõpradega. Kui soovite Eesti looduse ilu nautida, siis on Võhandu jõgi just see koht, mida külastada.