Nullkulu

Nullkulu

miks ei tohi veresoonde sattuda vett?

Miks ei tohi veresoonde sattuda vett

Üks kuldreegleid kinnitab, et inimese keha sisaldab ligikaudu 60% vett. Seetõttu on vesi üks elu alustaladest. Kuid mõnikord võib vesi osutuda inimestele ohtlikuks. Näiteks kui see satub veresoonde. See võib lõppeda katastroofiliselt ja viia surmani. Miks? Selles artiklis uurime, miks ei tohi veresoonde sattuda vett ja kuidas saate vältida seda ohtu.

Mis juhtub, kui vesi satub veresoonde?

Vere võib sisaldada mitmeid ebatavalisi aineid, mis hävitavad keharakke ja siseorganeid. Kui keha imendub vedelikku, võib see lahjendada verd ja rõhu alla panna südant ja kopsusid. See tekitab väikesi mullikesi arteriaalses veres, mis takistavad verevoolu ja lõpuks lõhkevad.

Kui see juhtub, võib see kahjustada südant, kopse, aju ja teisi kudesid. Eriliselt ohtlik on vee sattumine vereringesse, kui see sisaldab liigset gaasi nagu lämmastik või õhku. See võib põhjustada mikrogaaseemneid, mis blokeerivad väiksemaid veresooni.

Miks tekib gaasiemboolia?

Üks levinumaid viise, kuidas gaasiemboolia tekib, on sukeldumine. Rumala vea korral võib sukelduja uppuda vette, mis on saastunud liigse gaasiga, näiteks õhu või lämmastikuga. Gaas imendub kopsu- ja veresoontesse ning hakkab vere hulka liikuma.

Sama võib juhtuda ka surmanuhtluses. Kui inimene asetatakse leetrisse koos raskete metallidega, mida kasutatakse kaalumisena, võib need vabastada gaasi, mis võib kehasse imenduda. See võib olla äärmiselt ohtlik ja võib lõppeda surmaga.

Kuidas vältida gaasiemboolia ohtu?

Gaasiemboolia on tõsine meditsiiniline seisund, mis võib lõppeda surmaga, kui seda ei ravita õigeaegselt. Kuid selle vältimine on lihtne. Alati tuleb tagada, et vesi, milles te ujute, oleks puhas ja ohutu. Samuti tuleb veenduda, et vesi ei sisalda liigset gaasi, nagu lämmastik või õhk.

Enne sukeldumist peab veenduma, et keegi seltskonnast on väljaõppinud sukeldumisjuht, kes tagaks, et vees pole liigset gaasi ega muud ohtu. Sukeldumise ajal peate jälgima oma hingamisvõtteid ja vältima järsku tõusmist sobiva kiirusega.

Kuidas kaitsta ennast vee sattumise eest veresse?

Kui satute õnnetusse, kus vesi satub vereringesse, on esimene samm kohe pöörduda arsti poole. Kohene ravi võib oluliselt vähendada kahjustusi, mida vesi kehas võib põhjustada. Kui varasemalt on teil olnud südamehaigused või kõrge vererõhk, tuleks vältida vegelemist vees.

Järgige alati ohutusjuhiseid. Näiteks veemõnude ajal tuleks jälgida, et joomine ja mängimine vees ei muutuks liiga intensiivseks. Samuti peate veenduma, et basseinid ja muud veekogud, kus te olete, oleksid hästi hooldatud ja puhtad.

Kokkuvõte

Veega seotud õnnetused võivad tekitada häirivaid tagajärgi, sealhulgas gaasiembooliat. Õnneks on olemas viise, kuidas ennast selles ohus hoida. Alati peate jälgima ohutusjuhiseid ja tagama, et vesi, milles te ujute, oleks puhas ja ohutu. Kui veega juhtub õnnetus, peate kohe otsima arstiabi, et hädadest pääseda. Loodetavasti aitab see artikkel teid õpetada enesekaitset veega seotud õnnetuste eest.