Nullkulu

Nullkulu

mis järvest voolab läbi võhandu jõgi?

Mis järvest voolab läbi võhandu jõgi

Võhandu jõgi on Lõuna-Eesti suurim jõgi, mis võtab alguse Haanja kõrgustikult ja suubub Läti piiri lähedal Peipsi järve. Võhandu jõgi on ca 162 km pikkune ja tal on keskmise kaldega org. Jõe veetase on väga muutlik, vooluhulk võib aastast aastasse, kuust kuusse ja isegi ühe päeva jooksul väga erineda. Vooluhulk sõltub sellest, kui palju sajab vihma ja kui palju sulab lund.

Võhandu jõe ilu on tuletatud selle maastiku ilust. Jõe org on umbes 25 m sügav ja põlistaimestik selles orgus on väga rikas. Võhandu org on täis looduskaitsealuseid liike ja unikaalset taimestikku. Kuna jõgi võtab oma alguse Haanja kõrgustikult, on siin väga palju järvi ja jõgesid. Need järvistud on koht kõigile, kes armastavad loodust.

Võhandu jõe äärde on rajatud matkarajad, mis viivad matkajaid läbi kauni looduse. Matkamine võib tunduda keeruline, kuid see võib olla ka lõbus ja seikluslik. Matkajad võivad tutvuda loodusmaastikega nagu sood, metsad, matkarajad, laiuvad väljad ja kõrged mäed. Matkarajad on hästi hooldatud ja turvalised, kuid võivad olla väljakutsuvad. Matkamine aitab kaasa kehalisele aktiivsusele, kuid lisaks sellele on see ka väga hariv ja pakub palju võimalusi õppida ja avastada uusi asju.

Loodusmaastiku kõrval on Võhandu jõgi sobilik ka kanuutamiseks. Kanuutamine võib olla seikluslik ja põnev tegevus kõigile, kes armastavad vett ja loodust. Kanuurentimine on väga populaarne ja selleks on palju võimalusi. Kanuurendi teenused on paigutatud jõe äärde ja turistidele pakutakse kaasa ka varustus. Turistid võivad valida lühemate ja pikemate kanuusõitude vahel vastavalt oma soovidele. Kanuutamine pakub väljakutseid ja samal ajal on see ka lõbus ja turvaline viis Võhandu jõe ilu avastamiseks.

Võhandu jõgi on tuntud ka paadireiside poolest. Need reisid on pikemad kui kanuutamine ja on hea viis avastada Võhandu jõe pikemat teekonda. Paadireisid võivad kesta paarist tunnist kuni mitme päevani. Paadireisi ajal saab nautida kaunist loodust ja võtta osa kohalikest traditsioonidest. Paadireisid viivad turiste loodusmaastiku kõrval ka Võhandu jõe ajalukku ja legende.

Võhandu jõel on imeline kalapüügi võimalus. Võhandu jõel on võimalik püüda lõhet, harjut, turske, säina ja saarma. Kalapüük on turistide seas populaarne eriti kevadperioodil. Kevadel toimub Eesti kuulsusrikkaim avavee rullibuss, mis rändab läbi Võhandu jõealgõõre kuni Võhandu suudmeni. Paljud kalamehed ja turistid üle kogu maailma osalevad selles võistluses, mis on täis lõbusaid takistusi ja ilusaid maastikke.

Järeldus

Võhandu jõgi on Lõuna-Eesti piirkonna suurim jõgi, millel on palju avastamisvõimalusi. Jõe ääres leiduvad matkarajad, kanuurendi teenused ja paadireisid pakuvad turistidele ainulaadset reisikogemust, mis räägib jõe ajaloost ja legende. Jõgi pakub ka kalapüügi võimalust, mis on populaarne eriti kevadel. Võhandu jõgi on ideaalne koht kõigile, kes armastavad loodust ja seiklusi.