Nullkulu

Nullkulu

mis on eesti pikim jõgi?

Mis on Eesti pikim jõgi?

Eesti on tuntud maailmas oma rikkaliku looduse poolest, mille hulka kuuluvad imelised metsad, lumivalged rannad ja kaunid järved ning jõed. Üks neist jõgedest on kõige pikem Eestis – Võhandu jõgi.

Võhandu jõgi on 162,9 km pikkune, mis muudab selle Eesti pikimaks jõeks. See algab Valgamaal, mille allikas asub Otepää kõrgustikul, ja suubub Lätis Väinamerre.

Oma pikkuse tõttu on Võhandu jõgi tähtis turismiobjekt, sest selle märgalad on koduks paljudele haruldastele loomaliikidele. Lisaks on Võhandu jõel läbiviidud mitmeid populaarseid kanuumatkasid ja räätsamatkasid.

Võhandu jõe teekonnal kohtame ilusaid maastikke, sealhulgas jämedaid liivakivipaljandeid ja huvitavaid lihvitud kivide kogumeid. Kui sulle meeldib kalastamine, on Võhandu jõgi ka ideaalne paik, sest selles on palju erinevaid kalaliike.

Kui otsustate külastada Võhandu jõge, soovitame teil kindlasti tutvuda ka selle ajalooga. Näiteks Võhandu jõgi on olnud oluliseks kaubateeks juba mitu sajandit ja seda kasutati ka saeveskimiseks ja laevade ehitamiseks. Lisaks on Võhandul rikkalik kultuuripärand, mida tasub uurida.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et Võhandu jõgi on Eesti kõige pikem jõgi, millel on rikkalik loodus ja kultuuripärand. Sellel on mitmeid võimalusi matkamiseks, kalastamiseks ja vaatamisväärsuste külastamiseks. Kui olete looduse ja ajaloo armastaja, on Võhandu jõe külastamine kindlasti unustamatu kogemus.

Kokkuvõte:
• Eesti pikim jõgi on Võhandu jõgi, mille pikkus on 162,9 km.
• Võhandu jõel on populaarsed kanuumatka- ja räätsamatkad.
• Võhandu jõgi on ideaalne koht kalastamiseks ja loodushuvilistele.
• Jõgi on tähtis kaubatee ja sellel on rikkalik kultuuripärand.