Nullkulu

Nullkulu

mida teha võrtsjärve ääres?

Mida teha Võrtsjärve ääres?

Kas otsite uut kohta, kus lõõgastuda ja loodusest rõõmu tunda? Miks mitte külastada Võrtsjärve – ühte Eesti suurimat ja ilusamat järve?

Võrtsjärve ümbruses on palju tegevusi ja vaatamisväärsusi, mis loovad unustamatu kogemuse nii perele kui sõpradele. Siin on mõned soovitused, kuidas nautida oma aega Võrtsjärve ääres.

Võrtsjärve looduspark

Võrtsjärve looduspark on ideaalne koht looduse hindajaile. Siin on palju erinevaid tegevusi nagu matkamine, jalgrattasõit, kalastamine ja palju muud. Koguge oma pere ja/ või sõprade ring, et veeta päev rahu rüppe looduses.

Kalastamine

Võrtsjärve külastades ei saa mööda vaadata kalastamisest. Võrtsjärv on tuntud oma rikkaliku kalanduse poolest – siin on nii ahvenat, erhaid, lutsu, haugi, kui koha. Võite kalastada kas randadelt või ka paadist. Kindlasti tasub uurida enne kalapüügi vorminõudeid ning piiranguid.

Saarematk

Saarematk Võrtsjärvel lisab vürtsi teie seiklusle. Võrtsjärve saari on ligikaudu 70 ja tuntud on eriti Rannu, Kaisma ja Väike-Pahlaku saared. Rannu saarel saab näiteks matkata, uurida metsa, imetleda erinevaid taimeliike ning näha erinevaid loomaliike.

Jalgrattasõit

Võrtsjärve ümbruses on palju erinevaid kergliiklusteid ja matkaradu, kus saab uurida ümbrust jalgrattaga. Selleks saate rentida jalgrattad kohalikust rentimiskohast. Jalgrattasõit pakub fantastilist vaadet looduspanoraamile, ja kindlasti palju meeldivaid elamusi.

Purjetamine ja aktiivpuhkus

Võrtsjärv on tuntud oma muutliku ilmaga, mis muudab purjetamise aktiivseks puhkusevõimaluseks. Järveäärsetes paikades on võimalik leida purjekaid rentimiseks ning kogenud instruktoreid, kes õpetavad purjetama. See aktiivne tegevus viib teid loomulikult järvele, ühendab teid loodusega ja paneb teid end tunda energialadenuna.

Saun

Kui otsite midagi rahulikumat, võite proovida Võrtsjärve äärde kohalikku sauna külastada. Saun on Eesti traditsiooniline vorm lõõgastumiseks ja tervislikuks hoidmiseks. Külastades saunu, tunnete rahu, lõõgastust ja ühendust loodusega.

Maitseelamused

Võrtsjärve ääres on palju erinevaid kohvikuid ja restorane, kus saate kohalikke maitseid ja rahvuskööke proovida. Kindlasti ei saa mööda minna Võrtsjärve kohalikust rannast, kus saab osta suupisteid ja karastavaid jooke.

Kokkuvõte

Võrtsjärv on Eesti imeline pärl, mis pakub laias valikus puhkusevõimalusi nii perele kui sõpradele. Siin on palju tegevusi alates matkamisest, kalapüügist, purjetamisest ja lõpetades saunaga ning maitseelamustega. Kui otsite rahu, ilu, seiklusi ja lõbu, tulge Võrtsjärve äärde.