Nullkulu

Nullkulu

mida raseduse ajal teha ei tohi?

Rasedus on naise elus imeline kogemus. Naine kannab endas uut elu ja tema keha kohaneb raske tööga, kuid samal ajal on ka tüsistuste oht. Seetõttu on oluline järgida erinevaid raseduse ajal kehtivaid piiranguid, mida iga rase naine peaks teadma ja eelistatavalt ka järgima. See artikkel annab ülevaate nende piirangute kohta.

Suitsetamine ja alkohol

Suitsetamine raseduse ajal võib põhjustada erinevaid haigusi ja tüsistusi, nagu enneaegne sünnitus, madal sünnikaal ja astma. Veelgi enam, suitsetamine võib viia surnultsünnituseni või raseduse katkemiseni. Seetõttu peaksite suitsetamist vältima nii teie kui ka teie lapse tervise huvides.

Alkohol võib põhjustada ka erinevaid vastsündinu terviseprobleeme, nagu väärarengud, vaimsed häired ja õpiraskused. Seetõttu peaksite alkoholi joomise lõpetama, kui te plaanite eostada või kui te jätkate rasedust.

Ravimite tarvitamine

Raseduse ajal peaksite olema väga ettevaatlik, milliseid ravimeid tarvitate. Mõned ravimid võivad teie lapsele kahjustada või põhjustada raseduse katkemist. Rääkige oma arstiga kindlasti kõigist ravimitest, mida te võtate, enne kui otsustate jätkata rasedust.

Isegi käsimüügiravimite ostmisel peaksite olema ettevaatlik. Näiteks aspiriini kasutamine võib põhjustada tõsiseid tüsistusi nagu verejooksud ja enneaegne sünnitus.

Toitumine

Toitumine on raseduse ajal oluline. Peate olema teadlik, milliseid toite tuleks vältida ja kuidas oma toitumist kohandada.

Näiteks peaksite vältima tooteid, mis võivad sisaldada listerioosi tekitajaks olevaid baktereid. Need bakterid võivad teie kehale ja beebile ohtlikud olla ning põhjustada raseduse katkemist või enneaegset sünnitust.

Teine näide on toidud, mis võivad põhjustada toidumürgitust. Need alimentid võivad kaasa tuua oksendamist ja kõhulahtisust, mis võib põhjustada ka dehüdratatsiooni.

Keelatud tegevused

Naised raseduse ajal peaksid vältima ohtlikke tegevusi. Näiteks peaksite vältima selliseid spordialasid nagu ratas- ja ratsutamissport, suusatamine ja laskmine.

Lisaks peaksite vältima kurnavat tegevust nagu raskete asjade tõstmine või pikaajaline seismine. Need võivad põhjustada erinevaid terviseprobleeme, nagu alaseljavalu ja lihasvalu.

Lõpuks tuleks raseduse ajal vältida stressi. Stress võib kahjustada teie tervist ja teie lapse tervist. Seetõttu peaksite valima stressivabad tegevused, nagu jooga või meditatsioon.

Järeldus

Raseduse ajal on palju asju, mida ei tohiks teha. Suitsetamisest ja alkoholi tarvitamisest kuni keelatud tegevuste vältimise ja tervisliku toitumiseni. Kuid kõige olulisem on ühendust võtta oma arstiga, kui teil on kahtlusi või küsimusi raseduse kohta. Ainult arst saab anda teile spetsiifilisi soovitusi ja nõuandeid oma tervise ja beebi tervise kaitseks.

Rasedus on imeline kogemus ning õigete valikute ja tervisliku eluviisi abil saate sellest võimalikult palju rõõmu tunda.