Nullkulu

Nullkulu

mida rasedad süüa ei tohi?

Mida rasedad süüa ei tohi?

Tere tulemast artiklisse, kus räägin toidust, mida rasedad ei tohiks süüa. Rasedus on üks kõige olulisem aeg teie elus ja nõuetele vastava tervisliku toitumise hoidmine on sel ajal kriitilise tähtsusega. Teie ja teie beebi jaoks on oluline, et teil oleks õige toitumine, mis tagab piisava hulga toitaineid ja vitamiine. Seega on väga oluline järgida õiget toitumist oma lapse tervise tagamiseks.

Toores ja suitsutatud kala

Rasedad ei tohiks süüa toorest kala, sest see võib sisaldada baktereid ja parasiite. Samuti peaksid rasedad loobuma suitsutatud kalast, mis võib sisaldada kahjulikke kemikaale. Toores säga, forell, tuunikala, heeringas ja angerjas sisaldavad elavhõbedat, mis võib kahjustada teie lapse närvisüsteemi.

Toored ja keedetud munad

Hoolimata Munadest saab toite kasutada mitmesuguste toitude valmistamiseks ning neid saab raseduse ajal tarbida, kui need on korralikult keedetud või küpsetatud. Kuid rasedad peaksid neid vältima, kui need on toores või pooltoored, kuna need võivad sisaldada baktereid, mis võivad põhjustada toidumürgitust.

Toores liha

Rasedad naised peaksid vältima toores liha tarbimist või töötlemata liha, sest toores liha võib sisaldada baktereid ja parasiite, mis võivad põhjustada toidumürgitust. Sellised toidud hõlmavad toores hakkliha, anšoovised, sink, vorstid või viinerid.

Rohelised lehtköögiviljad

Rohelised lehtköögiviljad on toitumisharjumustes väga olulised, sest need sisaldavad palju tervislikke toitaineid. Kuid mõned rohelised köögiviljad sisaldavad nitraate, mis võivad muutuda raseduse ajal nitriitideks, mis võivad kahjustada teie lapse tervist. Seega peaksid rasedad vältima spinati, lehtkapsa, mango ja maisi liigset tarbimist.

Kofeiin

Kofeiin võib mõjutada raseduse kulgu ja beebi kasvu, seega peaksid rasedad selle tarbimist piirama. Kofeiin leidub kohvis, tees, šokolaadis, magusates gaseeritud jookides, energiatoodetes ja mõnedes ravimites. Soovitatav on tarbida vähem kui 200mg kofeiini päevas.

Alkohol

Alkohol on tuntud kui loote arengut häiriv aine ja võib põhjustada tõsiseid puudeid ja terviseprobleeme. Rasedad peavad vältima alkoholi tarbimist täielikult. Samuti peaksid rasedad vältima igasugust narkootiliste ainete kasutamist, mis võivad põhjustada loote arenguhäireid, sealhulgas tubakat.

Kokkuvõttes on raseduse ajal õige toitumise hoidmine kriitilise tähtsusega ja toidud, mida rasedad naised peaksid vältima, hõlmavad toorest liha ja kala, toores ja keedetud munad, nitraatidest rikkaid rohelisi lehtköögivilju, kofeiini ja alkoholi. Kui teil on kahtlusi, millised toidud raseduse ajal teie dieeti sobivad, pidage nõu oma arstiga.

Spetsiaalseid dieete tuleb raseduse ajal hoolikalt järgida, kuna need võivad mõjutada lapse arengut. Kui teil on terviseprobleeme või tervislike toitude valimisega seotud küsimusi, pidage nõu oma arstiga. Taotle ülivõrdelist originaalset sisu Estonian.