Nullkulu

Nullkulu

mida rasedana süüa ei tohi?

“Mida rasedana süüa ei tohi”

Rasedus on imeline seisund, täis erinevaid muutusi ja kogemusi. Kuid rasedana tuleb olla eriti tähelepanelik oma toitumise suhtes, kuna see mõjutab otseselt nii ema kui ka loote tervist. Pealegi on teatud toidud, mida rasedana ei tohiks üldse süüa. Selles artiklis arutatakse mida rasedana süüa ei tohiks ja miks need toidud potentsiaalselt kahjulik võivad olla.

Toored või pooltoored toidud

Toores või pooltoores toit võib sisaldada kahjulikke baktereid, nagu salmonella, listeria, kolibakter või E.coli. Need bakterid võivad põhjustada toidumürgitust, mis rasedatel võib olla ohtlik, kuna see võib põhjustada haigusi ja tagajärgede tõttu haiglaravi. Seetõttu on soovitatav loobuda toore või pooltoore kala, liha või mereandide söömisest. Samuti tuleks valmistooted põhjalikult läbi kuumutada, enne nende söömist.

Toit, mis sisaldab suures koguses elavhõbedat

Elavhõbeda rikkad kalad on looduslikult rikkad toitainete poolest, nagu omega-3 rasvhapped. Kuid teatud kalad võivad sisaldada ka kahjulikul tasemel elavhõbedat. Suured kalad, nagu marliin, haik, särg või tuun, on mõned nendest kaladest. Rasedatele soovitatakse piirata nende kalade tarbimist või vältida nende söömist täielikult, kuna elavhõbe võib kahjustada loote närvisüsteemi ja ajutist arengut.

Alkohol

Alkohol on üks kõige ohtlikumaid toiduaineid, mida rasedad naised ei tohiks tarbida. Kui alkoholi tarvitatakse raseduse ajal, võib see põhjustada vastsündinu alkoholi sündroomi (FAS). See seisund võib põhjustada tugevat arengupeetust, füüsilisi deformatsioone, kognitiivseid probleeme ja muud kahjustused.

Kofeiin

Kofeiin võib olla ohtlik siis, kui seda tarbitakse suurtes kogustes. Rasedatel naistel soovitatakse tarbida mitte rohkem kui 200 milligrammi kofeiini päevas. See tähendab, et kohvi, tee, energiatooted ja mõned soodad tuleks piirata.

Toit, mis sisaldab rohkelt suhkrut ja rasvaineid

Kuigi on oluline tagada piisav toitainete tarbimine raseduse ajal, peaksid rasedad naised piirama suhkrute ja rasvade tarbimist. Liigne kaalutõus raseduse ajal võib olla ohtlik lootele. See võib põhjustada diabeeti, preeklampsiat ja sünnitusjärgseid probleeme. Seega, peate rasedana asendama soodad, nisujahust valmistatud saiad ja muud magusad ja rasvased toidud täisväärtuslike ja kõrge toiteväärtusega toiduga, nagu puuviljad, köögiviljad ja täisteratooted.

Järeldus

Rasedana tuleks vältida toitu, mis võib kahjustada teie tervist ja teie loote arengut. Siin mainitud toidud ei ole ainsad toidud, mida rasedad tuleks vältida, vaid neid tuleks vaadata vähemalt selle seisukohalt. Raseduse ajal on siiski olemas ka palju kasulikke toiduaineid, mis sisaldavad vajalikke toitaineid ja vitamiine loote arenguks. Seega, olge teadlikud toidu kvaliteedist, hoidke tervislikku toitumist ja nautige terve ja eduka raseduse perioodi.