Nullkulu

Nullkulu

mida rasedad teha ei tohi?

“Mida rasedad teha ei tohi – kogu tõde ja mitte midagi muud!”

Raseduse ajal on naise keha vastuvõtlikum kui kunagi varem. Seetõttu on mõningaid harjumusi, mida raseduse ajal tuleks vältida või muuta. Naised peavad teadma oma raseduse ajal tehtud valikute tagajärgi. Kõigil rasedatel on aga õigus saada teavet ja juhiseid, mis aitavad neil oma rasedust nii turvaliselt kui võimalik läbida. Selles artiklis uurime erinevaid tegevusi, mida rasedad naised peaksid vältima.

Alkohol – vältige täielikult

Alkohol on üks kõige ohtlikumaid ja kahjulikke aineid, mida rasedad peaksid tarbimise ajal vältima. Miks? Alkohol võib põhjustada füüsilisi ja vaimseid tüsistusi sündimata lapsele, mis võib mõjutada teda terve elu. Raseduse ajal tuleks hoiduda ka suure alkoholisisaldusega näksi- ja joogitoodetest, isegi kui see on vaid üks pits.

Suitsetamine – sellest peab loobuma

Suitsetamine on ohtlik nii rase naisele kui ka lootele. Tõsiasi on see, et see võib suurendada sünnituse tüsistuste riski ja põhjustada lootele kasvu- ja arenguprobleeme. Lisaks on raseduse ajal suitsetamine seotud enneaegse sünnituse ja madala sünnikaaluga. Seetõttu, kui olete rase ja suitsetate, peaksite sellest tingimata võimalikult kiiresti loobuma.

Ravimid – konsulteerige enne tarvitamist arstiga

Rasedad naised peaksid olema ettevaatlikud, milliseid ravimeid nad kasutavad, sest mõned võivad olla ohtlikud sündimata lapsele. Enamik raseduse ajal kasutatavatest ravimitest ei mõjuta kõrvaltoimetest või toksilisusest tõttu loote ega raseduse kulgu. Siiski tuleks teatud ravimite, eriti antibiootikumide, valuvaigistite ja vererõhuravimite kasutamine raseduse ajal enne arsti poole pöörduda.

Kofeiin – piirangud

Kohv, tee ja teised kofeiinirikkad joogid tuleks raseduse ajal tarbida piiratud koguses. Suurenenud kofeiinikogus on seotud loote kasvuprobleemide ja enneaegse sünnitusega. Lisaks on kofeiinil diureetiline toime, mis võib põhjustada vedeliku kadu ja raseduse ajal võib vedeliku säilitamine olla eriti oluline.

Mereandid – mõõdukalt ja korralikult küpsetatud

Rasedad naised võivad süüa mereande, kuid mõistlikkuse piires. Mereandid võivad sisaldada baktereid ja metalle, mis võivad olla tõsiseks ohuks nii emale kui ka lootele. Seega tuleks mereande tarbida mõõdukalt ja ainult hästi küpsetatult.

Füüsiline aktiivsus – ära pinguta üle

Füüsiline aktiivsus on raseduse ajal oluline, kuid sellega ei tohiks liiale minna. Rasedad naised võivad enamikku tegevusi jätkata, kuid nad peaksid vältima väga intensiivset raskuste tõstmist, intensiivseid kestvus harjutusi, tegevusi, mis nõuavad kõhu all surumist ning sporti, mis sisaldavad lööke või kukkumist.

Kokkuvõte:

Meeles tuleb pidada, et naised, kes on rasedad, peaksid vältima eelkõige alkoholi ja suitsetamist, kuid ka teisi tegevusi, mis võivad olla ohtlikud emale või lootele. Kui olete rase, on oluline konsulteerida enne sellekohaste toimingute tegemist alati arstiga. Loodame, et see artikkel aitas teil mõista mõningaid valikuvõimalusi ja piiranguid, mis raseduse ajal võivad olla ees. Ohutuks raseduseks järgige kindlasti neid lihtsaid juhiseid.