Nullkulu

Nullkulu

mida rasedad ei tohi süüa?

Mida rasedad ei tohi süüa

Rasedana on teie tervis tähtsam kui kunagi varem, eriti seoses sellega, mida te sööte. Pole kahtlust, et beebi toitumine algab ema toitumisest, seega on see teie jaoks eriti tähtis. Raseduse ajal võib olla väga raske leida usaldusväärset teavet selle kohta, mida tasub ja ei tasu süüa. Seetõttu tasub enne toidu söömist uurida, kas see võib olla teie jaoks ohutu.

Mida rasedad söövad, mõjutab otseselt nende last ja seetõttu on parem olla ettevaatlik. Järgnevalt on toodud mõned kategooriad, mida rasedad peaksid vältima.

Toored liha ja kala tooted

Toored liha- ja kalatooted on rasedatele väga ohtlikud, kuna need võivad sisaldada baktereid ja parasiite. Need bakterid ja parasiidid võivad teie beebi tervist oluliselt mõjutada, seetõttu on parem neid vältida. Kuumutatud ja keedetud liha- ja kalatooted on ohutud, kuid toored tooted võivad olla ohtlikud.

Toored munad

Toored munad võivad sisaldada baktereid, mis võivad olla rasedatele ohtlikud. Seetõttu tuleks munade valmistamisel vältida toortooteid nagu toores munamass või toortaignaga toidud. Keedetud munad on ohutud ja neid saab tarbida ilma muretsemata.

Toores piim

Toores piim võib sisaldada baktereid, mis on rasedatele ohtlikud. Seetõttu tuleks hoiduda toorest piimast ja sellest valmistatud toodetest, nagu näiteks toorjuust või toorjuustu baasil valmistatud toidud. Pasteuriseeritud piim on ohutu ja seda võib tarbida piiranguteta.

Kofeiin

Liiga palju kofeiini võib olla rasedatele kahjulik, kuna see võib mõjutada beebi südametegevust. Kofeiin võib olla ka seotud enneaegse sünnituse või madala sünnikaaluga. Seetõttu tuleks kofeiini tarbimist raseduse ajal piirata.

Alkohol

Alkohol on rasedatele kahjulik, kuna see võib mõjutada beebi arengut. Alkohol võib põhjustada fetaalset alkoholisündroomi, mis võib põhjustada beebile arenguhäireid. Rasedatel naistel tuleks alkoholitarbimist täielikult vältida.

Tooted, mis sisaldavad liigset suhkrut

Liiga palju suhkrut võib olla kahjulik nii rasedatele kui ka nende lastele. Liigne suhkur võib suurendada rasedusdiabeedi riski ja tekitada ka erinevaid terviseprobleeme. Seetõttu peaks rasedate suhkru tarbimine olema piiratud.

Hapukad puuviljad

Hapukad puuviljad võivad rasedatele põhjustada kõrvetisi ja seedeprobleeme. Seetõttu tuleks rasedatel olla ettevaatlik puuviljade tarbimisel. Kui otsustate hapuka puuvilja kasuks, siis ärge unustage neid pesta enne nende söömist.

Kokkuvõte

Raseduse ajal on toitumine eriti tähtis, kuna sellest sõltub beebi tervis ja areng. Rasedad naised peaksid vältima tooreid liha- ja kalatooteid, kehtivad piirangud toorete munade ja piimatoodete kasutamisel ning kofeiini ja alkoholi tarbimisel. Tarbige piisavalt tervislikku ja mitmekülgset toitu ning pöörduge alati oma arsti poole, kui tekib küsimusi seoses toitumisega raseduse ajal.