Nullkulu

Nullkulu

mida koerad süüa ei tohi?

Mida koerad süüa ei tohi: Üksikasjalikult selgitatud toidud, mida tuleks vältida

Koerad on oluline osa meie elust ja seetõttu on oluline tagada nende tervis ja heaolu. Üks oluline viis nende tervise tagamiseks on korraliku toitumise tagamine. Siiski on teatud toidugruppe, mida koerad ei tohi süüa, kuna need võivad teie lemmikloomale olla ohtlikud ja isegi surmavad. Selles artiklis selgitame, millised toidud on koertele mürgised ja miks neid tuleks vältida.

Miks on teatud toidud koertele ohtlikud?

Koertel on teistsugune seedesüsteem kui inimestel, mistõttu nad ei saa seedida samu toiduaineid nagu meie. Mõned toidud võivad põhjustada seedehäireid, teised aga võivad koertele olla mürgised. Sellega seoses on oluline mõista, millised toidud võivad põhjustada probleeme ja mida tuleks vältida.

Millised toidud on koertele ohtlikud?

Šokolaad

Šokolaad sisaldab teobromiini, mis on kanepi kakaoubade looduslik koostisosa. Koertel on aga raskusi selle seedimisega, mis võib põhjustada seedimisprobleeme ja isegi neerupuudulikkust. Mida tumedam on šokolaad, seda suurem on teobromiini sisaldus. Seetõttu tuleks šokolaadi võimalusel koertele anda.

Sibulad ja küüslauk

Sibulad ja küüslauk sisaldavad ühendeid, mis võivad põhjustada punaste vereliblede lagunemist koertel. Selle tulemusena võivad koertel tekkida aneemia sümptomid, nagu letargia ja nõrkus. Seda tuleks vältida.

Viinamarjad ja rosinad

Viinamarjad ja rosinad võivad põhjustada koertel neerupuudulikkust, mis on potentsiaalselt surmav seisund. Seda ei ole veel täielikult mõistetud, kuid see on piisav põhjus nende toitude vältimiseks.

Avokaado

Avokaado sisaldab persiini, mis on koertele mürgine aine. Persiin võib põhjustada seedehäireid, hingamisraskusi ja isegi surma. Seetõttu peaksid koerad vältima avokaado söömist.

Pähklid, eriti maapähklid

Pähklid võivad põhjustada koertel seedehäireid ja võivad olla ka lämbumisoht. Maapähklid võivad tugeva rasvade sisalduse tõttu põhjustada ka pankreatiiti. Seetõttu on parem pähkleid vältida.

Alkohol

Alkohol on koertele ohtlik. Seda tuleks vältida.

Kofeiin

Nagu šokolaadi puhul, sisaldab kofeiin teobromiini. Kofeiin võib põhjustada koertel südameprobleeme, hingamisraskusi ja isegi surma. Seetõttu peaksid koerad vältima kofeiini sisaldavate toitude söömist.

Magusained, eriti ksülitool

Paljud magusained, sealhulgas ksülitool, on koertele mürgised ja võivad põhjustada suurt probleemi. Ksülitool võib põhjustada koertel insuliini vabanemist, mis võib viia madalate veresuhkruni. See võib omakorda põhjustada krampe ja isegi surma.

Kokkuvõte

Kuigi me armastame oma koeri ja tahame neile parimat, on oluline mõista, et teatud toidud võivad olla selle seisukorra jaoks ohtlikud. Šokolaad, sibulad, viinamarjad, avokaado, pähklid, alkohol, kofeiin ja magusained on kõik toidud, mida tuleks vältida. Parim viis teie koera tervise tagamiseks on piirata nende dieeti hoolikalt ja konsulteerida alati oma veterinaararstiga toidu andmise osas.