Nullkulu

Nullkulu

mida koer ei tohi süüa?

Mida koer ei tohi süüa

Koera omanikuna on õige toitumise tagamine tema tervise ja heaolu seisukohalt väga oluline. Koer ei saa süüa kõike, mida inimesed söövad, kuna see võib neile tekitada kahju. Sel põhjusel on oluline teada, millised toidud on teie koerale ohutud ja millised võivad olla talle kahjulikud.

Selles artiklis räägime erinevatest toitudest, mida koer ei tohiks süüa, ja miks need võivad teie koerale kahjulikud olla.

Šokolaad

See on üks levinumaid toite, mida koerad ei tohiks süüa. Šokolaad sisaldab kofeiini ja teobromiini, mis võivad koerale ohtlikud olla, ja nende liigne tarbimine võib põhjustada südamelihase probleeme, krampe ja isegi surma. Kõige ohtlikumad on tumedad šokolaadid, mis sisaldavad rohkem kofeiini ja teobromiini kui piimšokolaad.

Viinamarjad ja rosinad

Viinamarjad ja rosinad (sealhulgas sultsiinid) sisaldavad mürgiseid aineid, mis võivad koeral põhjustada neerupuudulikkust. Isegi väikesed kogused võivad koertele kahjulikud olla. Sümptomiteks võivad olla oksendamine, kõhulahtisus, dehüdratsioon ja isutus.

Sibul ja küüslauk

Sibul ja küüslauk sisaldavad aineid, mis võivad koertele põhjustada erinevaid terviseprobleeme, sealhulgas vereprobleeme. Need võivad kahjustada punaseid vereliblesid, mis võivad viia aneemia tekkeni. Lisaks võivad need põhjustada seedeprobleeme, kõhuvalu ja isutust.

Alkohol

Alkohol on koertele äärmiselt ohtlik ja võib põhjustada nende tervisele tõsist kahju. Alkoholimürgistuse sümptomiteks võivad olla oksendamine, kõhulahtisus, hingamisraskused ja isegi suremine. Ärge kunagi jagage oma koerale alkohoolseid jooke.

Kofeiin

Kofeiin on koertele potentsiaalselt ohtlik, kuna see võib põhjustada südameprobleeme, krampe ja muid terviseprobleeme. Kofeiini leidub paljudes üldlevinud toitudes ja jookides, sealhulgas kohvis, tees ja energiajookides, seega tuleb olla ettevaatlik.

Rämpstoit ja maiustused

Rämpstoit ja maiustused võivad olla koertele kahjulikud, kuna need sisaldavad palju suhkrut ja rasva. Koerad ei suuda selliseid toite seedida ja need võivad põhjustada seedeprobleeme, ülekaalulisust ja muid terviseprobleeme.

Küpsised ja vürtsised toidud

Küpsised ja vürtsised toidud võivad põhjustada koertel seedeprobleeme, nagu oksendamine ja kõhulahtisus. Lisaks võivad need põhjustada kõhuvalu ja isutust, seega tuleb neid vältida.

Luud

Koertele ei tohiks anda luusid, kuna need võivad lõhkeda ja põhjustada seedeprobleeme ja sisemist verejooksu. Kõvad luud võivad murduda ja põhjustada koeral lämbumist, seega on parem anda oma koerale luu asemel närimiskondist, mis on spetsiaalselt välja töötatud nende närimiseks.

Kokkuvõtteks:

Koerad ei tohiks süüa kõike, mida inimesed söövad. Paljud toidud ja joogid, mis inimestele ei ole ohtlikud, võivad olla koertele äärmiselt kahjulikud. Andke oma koerale alati sobivat ja tasakaalustatud toitu ning ärge kunagi pakuge talle midagi ohtlikku või kahjulikku. Kui teie koer sööb midagi, mida ta ei tohiks, pöörduge kohe loomaarsti poole.

Selleks, et teie koer oleks õnnelik ja terve, tagage talle õige toitumine ja vältige talle kahjulike toitude andmist. Teie koera tervis sõltub teie otsustest, seega olge alati ettevaatlik ja hooliv koera omanik.