Nullkulu

Nullkulu

mis aitab lapsel oksendamise vastu?

Mis aitab lapsel oksendamise vastu?

Oksendamine on keha nähtus, mis esineb siis, kui mao sisu tühjendab ennast läbi suu. See võib olla ebameeldiv ja mõnikord ka murettekitav sümptom, eriti lastel. Oksendamise põhjused lastel võivad olla erinevad, nagu seedetrakti infektsioonid, ülesöömine, liikumishaigus, emotsionaalne stress, ravimite kõrvaltoimed ja veel palju muud. Kui oksendamine püsib pikka aega, võib see viidata tõsisematele probleemidele ja seetõttu on oluline teada, kuidas aidata lapsel oksendamisega toime tulla.

Artiklis keskendume järgmistele punktidele:

Kodused abinõud oksendamisega toimetulekuks
Toiduained, mis aitavad oksendamist leevendada
Kui pöörduda arsti poole?

Kodused abinõud oksendamisega toimetulekuks:

1.Tagage, et laps saaks piisavalt vedelikke
Kui laps on püsivalt oksendanud, on väga oluline, et ta jääks hüdreerituks. Oksendamine on keha vedeliku kaotus, nii et peate veenduma, et laps jääks hüdreerituks. Veenduge, et laps joob piisavalt vedelikke, nagu vesi, gaseerimata mineraalvesi, looduslikud mahlad jne. Kui laps ei suuda vedelikke allaneelata, on vaja külastada arsti.

1.Annustage väikestes kogustes toitu
Kui laps oksendab, tundub tema kõht vaevatavana ja ta ei taha võib-olla süüa. Kuid ärge jätke teda täiesti toitudest ilma. Toiduainete järkjärguline lisamine toiduvalikusse aitab seedesüsteemil normaalseks muutuda ja oksendamise sümptomid kaovad. Annustage väikseid koguseid toitu, et anda kehale aega seedimiseks ja enne uue portsjoni söömist ootamist.

1.Hoidke toiduained lihtsad
Kui teie laps kannatab oksendamise all, hoidke toit lihtne. Teraviljad, püreesupid, keedetud köögiviljad, jogurtid jms on ohutud valikud, kuna need on kerged magu seedima. Samuti vältige rasvaseid, praetud ja vürtsikaid toite, sest need võivad ärritada veelgi magu ja põhjustada rohkem oksendamist.

1.Laske lapsel puhata
Koos füüsilise valu ja ebamugavusega võib oksendamine põhjustada ka emotsionaalset stressi. Kui laps oksendab, laske tal puhata ja taastuda. Püüdke teha asju, mis aitavad lapsel lõõgastuda, nagu telesaate vaatamine, lugemine jne.

Toiduained, mis aitavad oksendamist leevendada:

2.Vesimelon
Vesimelon on üks parimaid toiduaineid, mis võivad lapsel oksendamise leevendada. Vesimelonis sisalduvad elektrolüüdid aitavad tervendada keha kaotatud vedelikke, mis on vajalikud oksendamisest taastumiseks.

2.Jõhvikad
Jõhvikatel on arvukalt tervislikke omadusi, mis võivad aidata vähendada oksendamist. Need sisaldavad aineid, mis aitavad parandada mao seedimist ja seedetrakti funktsiooni.

2.Bananid
Banaan on toiduaine, mis võib aidata vähendada oksendamist ja kõhulahtisust. Need on rikkad kaaliumi ja elektrolüütide poolest, mis aitavad lapse kehal terveneda.

Kui pöörduda arsti poole?

3.Püsiv oksendamine
Kui teie laps oksendab korduvalt ja ta ei suuda vedelikke alla neelata, võib ta olla dehüdreerunud ja tema tervis võib olla ohustatud. See on oluline hetk, kus peate kiiresti arsti poole pöörduma.

3.Püsiv iiveldus
Pikaajaline iiveldus lisaks oksendamisele võib samuti olla tõsine haigusnäht. Sellisel juhul peate viivitamatult arsti poole pöörduma.

3.Suurenenud kehatemperatuur
Kui lapsel on oksendamise korral ka tõusnud kehatemperatuur, siis on see murettekitav sümptom ning tuleb pöörduda kiiresti arsti poole.

Kokkuvõtteks, oksendamine on laste seas levinud probleem, kuid seda on võimalik ära hoida ja selle sümptomeid leevendada, kasutades koduseid abinõusid ja toiduaineid. Kui aga oksendamine kestab kauem ja sellega kaasnevad teised haigusnähud, on oluline viivitamatult arsti poole pöörduda. On oluline meeles pidada, et selle sümptomi õigeaegne käsitlemine aitab teie lapsel kiiresti terveks saada.