Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui lapsel kõht valutab?

“Mida teha, kui lapsel kõht valutab”

Terviseprobleemid on iga vanema põhihirm. Siinkohal on juhuks, kui teie lapsel tekib kõhuvalu. Kõhuvalu on tavaline probleem, eriti laste seas. Sellele võivad eelneda muud sümptomid, nagu kõhulahtisus, iiveldus, oksendamine ja palavik. Kuidas saate aidata oma last, kui tal on kõhuvalu? Allpool oleme toonud mõned näited.

Puhkepaus
Iga päev peab laps olema aktiivne, jooksma ja mängima, kuid kui ta on haige, on oluline, et ta saaks piisava puhkuse. Puhkepaus võib aidata parandada tema seisundit ja vähendada kõhuvalu. Võtke laps sülle, lugege temaga raamatut, et ta lõõgastuks.

Joo rohkelt vett
Veetarbimine aitab leevendada kõhuvalu. Vedeliku tarbimine muudab olemasoleva kõhulimaskesta pehmemaks ning muudab seedimise lihtsamaks. Soovitatav on juua vähemalt üks liiter vett päevas.

Söögist keeldumine
Kui lapsel on kõhuvalu, võib üks parimaid lahendusi olla ajutiselt söögist keeldumine. See võimaldab seedimissüsteemil puhata ja taastuda. Andke lapsele piisavalt aega, et ta tunneks end paremini, enne kui tahket toitu uuesti pakkuda.

Õige toitumine
Tervislik toitumine on oluline, kuid eriti oluline on see, kui lapsel on kõhuvalu. Vältige praetud, rasvaseid, vürtsikaid ja magusaid toite. Andke eelistus vedelatele toitudele, näiteks supid või püreed. Soovitatav on valida B-vitamiini sisaldavad toidud, et aidata seedimist.

Kõhule soojuse rakendamine
Kuuma veepudel või soojendus tekk võib aidata kõhuvalu vähendada. Kuumus aitab vähendada krampi ja vabaneda valu.

Arsti külastus
Kui valud kestavad pikka aega, kõrge palavik ja esineb oksendamist, tuleks külastada arsti. See võib olla märk tõsisemast probleemist. Väga kõrge palaviku korral tuleks kohe pöörduda erakorralise abi poole.

Kõhuvalu ei pea olema teie lapse elustiili muutev tegur. Oma lapse eest hoolitsemine hõlmab väikeste asjade kontrollimist. Siiski, kui sümptomid püsivad või kui teil on mure lapse heaolu pärast, on alati soovituslik külastada meditsiiniasutust.