Nullkulu

Nullkulu

kuidas ravida lapsel köha?

Kuidas ravida lapsel köha – Sügavalt mõistmine ja ravi

Lapse köha on tavaline ravivajadus. Küll aga võib selle ravi keeruliseks muuta lapsevanemaks olemine. Vanemad on mures oma lapse pärast ja soovivad, et meditsiinilist ravi oleks võimalikult vähe. Käesolevas artiklis uurime, kuidas ravida lapsel köha ilma meditsiinilise sekkumiseta.

Köha on organismi kaitsev reaktsioon kahjulike ainete, näiteks bakterite ja viiruste vastu. Kui laps köhib, eemaldab ta oma kopsudest kahjulikke organismid. Üldjuhul tuleb köha põhjus leida enne ravi alustamist. Siin on mõned näpunäited, kuidas lapse köha leevendada.

Hoidke last niiskes keskkonnas
Puhta veega aurude sissehingamine võib aidata köha leevendada. Laste puhul sobivad kõige paremini sooja vee duši all käimine ning märja rätiku kasutamine keha ümber. Lisaks võib niiske keskkond aidata kõrvaldada teisi köha põhjustajaid, nagu näiteks kuiv õhk.

Laste köha ajal jälgige nende toitumist
Kui lapsel on halb isu, võib tal olla raske toituda, mis omakorda võib taastumise raskemaks muuta. Kergesti seeditavad toidud, nagu näiteks kartulipuder või puuviljad, võivad olla heaks alternatiiviks raskele toidule.

Andke lapsele rohkelt vedelikku
Köha tekitab lapsele janu. Seetõttu on vaja pakkuda lapsele regulaarselt vett ning seda eriti siis, kui lapsel on suurem köha. Vedeliku joomine aitab röga väljutamist ja aitab vältida keha dehüdratsiooni.

Masseerige lapse rindkere ja selga
Kui kuulate ja tunnete oma lapse köha, siis võite märgata, et tema köha süveneb teatud aegadel. Seda põhjustavad köha rünnakud. Lapse rindkerele või seljale hõõrumine võib aidata köha rünnaku raskust vähendada.

Kui lapse köha püsib, pöörduge arsti poole
Kui ülaltoodud meetodid ei aita lapse köha leevendada, tuleb pöörduda arsti poole, kellelt saab edasiseks raviks nõu.

Kokkuvõte – Kuidas ravida lapsel köha
Lapse köha ravimine nõuab sügavat mõistmist lapse kehast, sest lapsi tuleb ravida erinevalt kui täiskasvanuid. Pidage meeles, et köha on organismi kaitsereaktsioon ning selle põhjuse leidmine on oluline. Kodused meetodid, nagu masseerimine või niiske keskkonna loomine, võivad kaasa aidata köha leevendamisele. Kui aga köha püsib, peate pöörduma arsti poole. Ükskõik milline meetod on parim, peate veenduma, et kasutate vaid selliseid meetodeid, mis on lapse jaoks ohutud ning arsti poolt heaks kiidetud.