Nullkulu

Nullkulu

mis aitab köha vastu lapsel?

Mis aitab köha vastu lapsel

Köha on enamiku laste jaoks tavaline. Seda võib põhjustada infektsioonid nagu nohu, gripp, adenoviirus või muud hingamisteede haigused. Enamikul juhtudel taandub köha iseenesest mõne päeva jooksul, kuid mõnikord võib see kesta kauem või muutuda tõsisemaks. Vanematel on lapse köha leevendamiseks õnneks mitmeid võimalusi.

Dr. Mom’i köhasiirup

Dr. Mom’i köhasiirup sisaldab taimset segu, mis aitab leevendada lapse köha. Selle koostisosade hulka kuuluvad tšilli-, ingveri-, lagritsa- ja kibuvitsaekstraktid. Need koostisosad aitavad vähendada lima liigset tootmist ning kergendada köha. Dr. Mom’i köhasiirup on sobilik lastele alates elukuust.

Soolalahus

Soolalahus aitab leevendada lapse ninakinnisust ja köha. Selleks tuleks soolalahusesse asetada paar tilka ja ninatilgutid. Laps peaks silmad sulgema ning nii palju kui võimalik nina tagasi hoidma. See aitab soolalahust võimalikult kaua ninasse hoida ning aidata köha leevendada.

Soojad vedelikud

Soojad vedelikud aitavad vähendada kurguvalu ja leevendada köha. Sobivad jookidena on näiteks soe tee koos meega, kuivatatud ploomide või rosinatega. See aitab kaasa ka lima eritumisele kopsudest ning niisutab kuiva kurku. Samuti tuleks vältida kofeiiniga jooke, näiteks kohvi, et mitte tekitada lisapinget organismile.

Aurude hingamine

Aurude hingamine aitab avada hingamisteed, mis võib aidata lapsel köha leevendada. Võib kasutada aurumasinat või panna vett potis keema ning hingata auru poti kohal. Lisaks võib lisada veele eukalüpti või piparmündi õli, mis aitab hingamisteede avada.

Lepingu lapsele

Kuigi on raske näha, kuidas laps kannatab, võib nendega rääkimine nende ärevust vähendada. Lapse murede kuulamine, neile rahustamiseks kallistamine või lihtsalt nendega koos aega veetmine aitab stressi ja ärevust vähendada. Kui lapse vaimne tervis on hea, võib füüsiline tervis ka paranduda.

Ennetamine

Lapse köha ennetamine tähendab, et tuleb jälgida, et laps sööks tervislikku toitu, joonud piisavalt vedelikku, magamisest piisavalt ning käiks regulaarselt õues värskes õhus. Ka vaktsineerimine võib aidata hoida infektsioonidest ja haigustest eemal.

Kokkuvõtteks, köha on enamiku laste puhul normaalne, kuid see võib hakata saavutama pikaajalise ravi vajadust. Lapse köha ravimiseks on palju erinevaid meetodeid, kuid konkreetne meetod peab olema individuaalne ja sobiv lapse konkreetsele seisundile. Lapsele tuleb anda palju vedelikku, puhata ja hingamisteed avada. Võttes arvesse lapsele sobivaid meetodeid köha leevendamiseks ja ennetamiseks, võib laps saada lühema aja jooksul tagasi oma tavapärasesse igapäevaelu.