Nullkulu

Nullkulu

mida teha kui lapsel on igav?

“Mida teha kui lapsel on igav”

Lastele on tavaline, et nad ajavad tihti vanemad endast välja, kui neil on igav. Igapäevaelus on aga väga oluline ära tunda, millal lapsel on igav ja mis võib nende igavust põhjustada. Siin on mõned nipid, kuidas aidata lastel igavust ületada.

Laske lapsel mängida

Lapsele on väga oluline kätte anda mänguasju, istutada ta maha ja lasta tal mängida. Oluline on siin märkida, et lapsed peavad ise valida, mida nad tahavad mängida ja kuidas nad seda teha soovivad.

Siduge lapsega suhtlust

Võtke aega ning rääkige lapsega. Tunnistage nende huvisid ning püüdke neid toetada. Kui lapsel on mõni konkreetne huvi, siis aidake neil sellel alal areneda.

Olge loovad

Loomingulisus on oluline vahend igavuse ületamiseks. Võimaldage lapsel joonistada, maalida, kirjutada jne. Oluline on, et laps saaks väljendada oma mõtteid ja tundeid.

Tehke midagi koos

Leidke midagi, mida saate koos teha. Näiteks võite minna jalutama või teha midagi loomingulist koos. See võib tugevdada teie vahelist sidet ning laps võib hakata rohkem kaasatundma teiste tegevustesse.

Uurige maailma koos

Loodus ja ilm on huvitavad nähtused, mida koos uurida. Käige koos matkamas või vaadake õhtul tähistaevast. See aitab lapsel avastada uusi asju ning ka tunnetada end rohkem osana maailmast.

Anname rutiinist vaba aega

Lapsed vajavad vahel vaikust ja rahu. Annage lapsile aega omaette olemiseks. Lapsed võivad iseenda juurde tagasi tulla ning leida vastuseid küsimustele või oma mõtetele.

Tehke tegevus ise algatuse korras

Tihti on lastel igav, sest nad ei tea, mida tahavad teha. Paindlikkus ja võimalus ise tegevust valmistada on väga oluline. Näidake lapsele erinevaid võimalusi ning lõpuks laske neil ise tegevus valida.

Loo õppiv keskkond

Lapsed õpivad kogu aeg uusi asju ning neil on õppimine alati hea. Oluline on luua keskkond, mis inspireerib teadmisi omandama. Näidake neile uusi asju, küsige ja seletage keerulisi asju erinevate näidete abil.

Lõppsõna

Kuigi igav on kõigile inimestele probleemiks, tuleks seda lahendada läbimõeldult. Lapsele tuleks pakkuda erinevaid lahendusi, mida nad ise tahavad teha. Selle abil saavad lapsed oma igavuse ületada ning tulevikus selliseid olukordi vältida.