Nullkulu

Nullkulu

mida teha oksendamise korral?

Mida teha oksendamise korral: Kuidas aidata ennast või oma lähedast

Kui teie või keegi teine ​​hakkab oksendama, võib see olla väga ebameeldiv ja hirmutav kogemus. Oksendamine võib olla tingitud paljudest erinevatest teguritest, sealhulgas lihtsast seedetrakti ärritusest kuni tõsiste infektsioonideni. Selles artiklis käsitleme erinevaid meetodeid, mis võivad aidata oksendamise korral.

Oksendamise põhjused

Enne kui hakkate oksendamise vastu võitlema, on hea mõte uurida, mis võib oksendamist põhjustada. Oksendamine võib olla tingitud seedetrakti ärritusest, mürgistusest, rasedusest, dehüdratsioonist, liikumishaigusest, infektsioonist või isegi stressist.

Oksendamise sümptomid

Oksendamine tähendab maosisu väljutamist suust. Seda võivad kaasneda muud sümptomid, sealhulgas iiveldus, pearinglus, külm higi, nõrkus, kõhuvalu ja dehüdratsioon. Kui oksendamisel on vere või röga, peaksite viivitamatult arsti poole pöörduma.

Kuidas peatada oksendamine

Kui oksendamise põhjus on midagi tõsisemat, siis tuleks kindlasti arstiga konsulteerida. Kuid kui tegemist on tavalise külmetuse või stressiga, võite proovida järgmisi meetodeid oksendamise peatamiseks:

Jooge vett

Dehüdratsioon võib põhjustada iiveldust ja oksendamist. Jooge piisavalt vett, et tagada keha vedeliku tasakaalu. Võtke väikesed lonksud ja ärge kiirustage!

Sööge kergemat toitu

Rasvane, vürtsikas ja raskem toit võib söögiisu vähendada ja põhjustada iiveldust. Proovige süüa kerget toitu, nagu näiteks riis, kanapuljong, kreekerid või sai.

Kasutage ingverit

Ingver on tuntud oma seedimist soodustava ja iiveldusevastase toime poolest. Kasutage ingverijoogi või -tablette.

Proovige hingamisõppusi

Mõned hingamisõppused võivad aidata seedetrakti rahustada ja iiveldust vähendada. Proovige sügavalt sisse hingata ja aeglaselt välja hingata.

Külm kompress

Kui oled tundnud iiveldust ja oksendamist, siis pane laubale või kaelale külm kompress. Külm aitab iiveldust vähendada ja võib aidata oksendamist peatada.

Millal arsti juurde minna?

Kui oksendamine ei lõpe 24 tunni jooksul või kui see on seotud muude sümptomitega, nagu palavik või kõhuvalu, siis tuleks kindlasti arsti poole pöörduda. Samuti peaksite arsti poole pöörduma, kui olete rase, kui oksendamine on seotud haiguse või ravimitega, kui teil tekib väga tugev valu või kui oksendamine on seotud vere või röga esinemisega.

Järeldus

Oksendamine võib olla ebameeldiv kogemus, kuid sageli on see tingitud kergematest põhjustest ja piisavalt võib teha kooskõlas meie juhiste abil. Kui oksendamine ei peatu või kui see on seotud muude sümptomitega, on arsti poole pöördumine parim valik. Kui aga jälgite neid komplekte, on suurem tõenäosus, et saate sellega toime tulla kodus, aidates ise sellest probleemist lahti saada.