Nullkulu

Nullkulu

mis ohustab koha?

Mis Ohustab Koha: Kuidas Kriisiaeg On Mõjutanud Loodust

Kuigi loodus on inimestele inspiratsiooniks ja aluseks paljudele majandustele, ei hoolitse me selle säilitamise ja kaitse eest alati vajalikel viisidel. Viimase aasta sündmused on tõsiselt ohustanud nii loodust kui ka inimesi. Elumuutused, mida oleme COVID-19 pandeemia jooksul kogenud, on toonud kaasa positiivseid ja negatiivseid tagajärgi. Üheks peamiseks negatiivseks tagajärjeks on looduse häving. Selles artiklis vaatleme, kuidas kriisiaeg on muutnud meie suhet loodusega ning kuidas sellest mõjutatud on eriti meie kodukohad.

Looduse muutumine

Looduse häving on ilmne. Looduskatastroofide sagenemisega on kliimamuutuste oht suurenenud. Inimeste tegevused mõjutavad iga päev keskkonda mõjutavat iga päev. Peamine lahendus on olemas, kuid see nõuab sügavaid muudatusi inimeste tarbimisharjumustes ja tootmisviisides. Seni pole see aga juhtunud. Näiteks tselluloosi rafineerimistehaste laienemine Eestis toob kaasa metsade hävitamise ja ka reostuse. Kuid see pole ainus oht, millega Eesti loodus silmitsi seisab.

Roheline energia

Kuigi Eesti satub arenenud riikide nimekirja, mis suudavad 100% rohelise energia tootmist täita, on see ikkagi vaid üks strateegia teada-tuntud probleemi lahendamiseks – säästmine ja keskkonnakaitsed peaksid olema esikohal, sest energiatootmine toob kaasa ka kahjuliku mõju keskkonnale. Kui tahame tulevikus oma maad ilusana säilitada ja talitada, siis tuleb soovitav energiakasutus ja edasiarendus endale selgemaks teha ja eesmärgid kaalukaks muuta.

Üleöö töötamine

COVID-19 mõjul muutus kogu maailmas töökorraldus ja töötajate käitumine. Töökoha kaotused ja kodukontorid on muutunud tavaliseks asjaks. Selle tulemusena, kuna inimesed on oma koduseid tegevusi intensiivsemalt rakendanud, on loodus kasvatanud nõudmisi nende elujõu ehitamiseks, kuid ka nõudmisi nende likvideerimiseks ja kasutamiseks. Reostus on keskkonnariskide üks tõsisem oht. Sel põhjusel on eriti tähistatud korrektset reostuseeraldust ja taaskasutust – see on väga oluline.

Eesti looduse säilitamine

Et tulevikus tagada keskkonna säilimine ja meie kodudes rahuolulist elu, peame tegutsema kohe. Kuna Korea looduskatastroofid võimenduvad, siis on oluline võimalus parandada keskkonnasäästlikkust ja asetada need võimalikult kõrgelt eelistatud protseduurideks. Kõige tähtsam on valik: kuidas hoolitseda oma maa, oma kodu ja looduse eest.

Kokkuvõte

Mida ohustab kohad? Selline küsimus on tänases maailmas aktuaalsem kui kunagi varem. Kriisiaeg on muutnud meie suhet loodusega ja selline valukliinik võib kiirendada looduslikke protsesse. Selle teksti eesmärk on anda sisulist teavet loodusõnnetuste ja COVID-i mõju kohta. Loodame, et lugejatele jagatud teave aitab mõista, kuidas olemasolevad probleemid võivad võimendada tulevaste probleemide mõju. Ainult nii saab loodus ja meie kodukohad ellu jääda.