Nullkulu

Nullkulu

mida istutada augustis?

Mida istutada augustis?

August on suve viimane kuu ja aednikud on hõivatud oma aedadesse augustis uute taimede istutamisega. Kui soovite oma aeda uusi taimi lisada, on see täiuslik aeg seda teha. Mida istutada augustis? Selles artiklis anname nõu ja soovitusi selle kohta, milliseid taimi oleks hea istutada just augustikuus.

Augusti kuus on paljud aia taimed küpsed ja valmis saagiks. Oad, tomatid, kurgid, paprika ja baklažaanid on oma küpsuse tipus ja valmis koristamiseks. Kui otsite midagi uut oma aeda lisada, siis augusti kuu pakub palju valikut. Allpool on toodud mõned soovitused selle kohta, mida istutada augustis, et saaksite oma aeda kujundada ja kasvatada.

Salat

Salatid on kerged, tervislikud ja kiiresti kasvavad köögiviljad. Augusti kuu on suurepärane aeg salati seemnete külvamiseks. Kui istutate salati seemned augustis, saate selle koristada umbes 40 päeva jooksul. Salati seemned tuleks külvata mulda umbes 15 cm vahedega. Salatite kasvatamiseks on vaja päikselist asukohta ja piisavalt niiskust.

Hernekaunad

Hernekaunad on väga tervislikud ja täis kasulikke toitaineid, näiteks kiudaineid, valku ja vitamiine. Herne seemned tuleks külvata umbes 5 cm sügavusele ja umbes 10 cm vahedega. Hernekaunad vajavad päikesevalgust ja sagedast kastmist. Augusti kuu on ideaalne aeg hernekaunade istutamiseks, kuna need kasvavad ja valmivad kiiresti.

Kapsas

Augusti kuu on ideaalne aeg kapsa istutamiseks. Kapsas on väga vastupidav ja talub hästi erinevaid ilmastikuolusid. Kapsa seemned tuleks külvata mulda umbes 45 cm vahedega ning neid tuleks katta umbes 1 cm mulda. Kapsa kasvatamiseks on vaja päikesepaistelist asukohta ja piisavalt niiskust.

Sibul

Sibulate kasvatamine on väga lihtne ja neid saab istutada peaaegu igal ajal. Augusti kuu on hea aeg sibulasibulate istutamiseks. Sibulasibulad tuleks istutada umbes 7-10 cm sügavusele ja umbes 15 cm vahedega. Sibulad vajavad päikesevalgust, kuid taluvad hästi ka varjutatud asukohta.

Peet

Peet on taim, mis sisaldab palju kasulikke toitaineid, nagu raud, kaalium ja magneesium. Peetide kasvatamine on väga lihtne ja neid saab istutada augustis. Peetide seemned tuleks külvata mulda umbes 3-5 cm sügavusele ja umbes 10 cm vahedega. Peedid vajavad palju päikesevalgust ja niiskust.

Järeldus

August on suurepärane aeg uute taimede istutamiseks aeda. Järgides selles artiklis antud soovitusi, saate oma aeda rikastada uute ja tervislike taimedega. Augusti kuu on suurepärane aeg salati, hernekaunade, kapsa, sibula ja peetide istutamiseks. Igal taimel on oma unikaalsed hooldusnõuded, mistõttu tuleks enne istutamist uurida iga taime konkreetseid vajadusi.

Loodame, et meie nõuanded on teile abiks ning soovime teile head istutamist!