Nullkulu

Nullkulu

mida istutada aia äärde?

Mida istutada aia äärde?

Istutamine on suurepärane viis aia kaunistamiseks, olgu see siis tagaaias või esivaatega. Saate oma aeda täiustada erinevate istutuslahenduste abil, mis lisavad värve, tekstuuri ja elu. Siiski võib aiakujunduse otsuste tegemine olla raske, kuna on nii palju erinevaid taimi valida. Seetõttu oleme loonud selle artikli, et aidata teil teha valikuid, milliseid taimi kasutada oma aia ääristamiseks.

Mida pidada silmas enne istutamist?

Enne aia äärte istutamist peate meeles pidama mõnda aspekti. Kõigepealt peate teadma, millisesse asukohta soovite taimi istutada. Samuti peate mõtlema maastiku jaoks sobivale värvispektrile. Kui valite õiged taimed, muudavad need teie aia erinevaid osi õitsenguajal väga ilusaks. Samuti peate teadma, kas soovite kasvatada igihaljaid või lehtpuu taimi.

Erinevad taimeliigid

Oksaraag – see taim on madal ja õrn, ideaalne kasutamiseks aia servade kaunistamisel. Oksaraag pärineb Euroopast ja Aasiast, kuid on ametlikult aklimatiseerunud kogu maailmas. Selle õrnad rohelised lehed ja särav roheliste värvidega täidetud õied muudavad selle täiuslikuks valikuks aia ilustamisel.

Kanarbik – Kui soovite oma aeda anda erilise loodusliku ilme, sobib kanarbik ideaalselt selleks otstarbeks. Kanarbik pärineb vanast Euroopast, kus seda kasutati meditsiinilistel eesmärkidel.

Kikkapuu – Kikkapuu on ida-Aasia taim ja sobib suurepäraselt lihtsaks piirdeaiaks. See taim on suhteliselt soodne ja kergesti kasvatatav. Kui soovite lihtsat, kuid ilusat piirdeaeda, siis on kikkapuu taim, mida otsite.

Kask – Kui teie aias on veidi varjulisem, sobib kask ideaalseks piirdeaiaks. Kase õied on väga ilusad ja lisaks annavad kasepuidust toodetud õli, millel on meditsiinilised omadused.

Kuldsaju – Kuldsaju on kollaste õitega dekoratiivtaim ning sobib hästi aia ilustamiseks. Selle taime istutamine muudab aia märkimisväärsemaks ja pakub lummavat vaatepilti.

Lumekelluke – Lumekellukete üks peamisi eeliseid on nende võime õitseda nii kevadel kui hilissügisel. Lumekelluke on ideaalne taim piirdeaeda, kuna see ei kasva liiga kõrgele.

Mustikas – Mustikas on põhjamaades kasvav taim, mis sobib hästi piirdeaiana kaugemates piirkondades. Mustika lehed on igihaljad, mis loovad kauni kontrasti talvel peitsitud lumega. Kui soovite siiski oma piirdeaeda värvilisemaks muuta, on mustikal ka kena punane sügisilu.

Okaspuud – Okaspuud on populaarsed igihaljad taimed, mis aias hea valik, kuna nad säilitavad oma lehed aastaringselt. Nad on kasulikud ka mittesoovitorude loomiseks ja kaitsekraavide täitmiseks.

Roosid – Roosi tõugharandid pakuvad tohutut valikut õite värve, mis kokku annavad aiale elava ilme. Roosi istutamine aia äärte jaoks annab ilusa kontuuri ja ilusa lisanduse tervele aiale.

Kokkuvõte

Aed võib olla ilus lisand teie kodule, kui seal kasvatatakse õigeid taimi. Kuna puude ja dekoratiivtaimede sortiment on väga mitmekesine, võite soovi korral valida erinevaid taimi. Meie soovitame ülalpool mainitud taimi, kuid loomulikult on palju erinevaid valikuid. Iga valik on ainulaadne ja sobib teatud maastiku kujundusele erinevalt. Seega on oluline valida õiged taimed, mis sobivad teie aia asukohaga. Tutvuge erinevate taimeliikidega ja leidke endale sobivad aeda kaunistamiseks ning saate nautida aias lõõgastamist ja rõõmu.