Nullkulu

Nullkulu

kuidas istutada tomatitaimi?

Kuidas istutada tomatitaimi

Kas oled kunagi näinud enda aias küpsevaid tomateid? Maitsevad justkui päikese käes küpsenud? Kui sinagi oled taimede kasvatamisest huvitatud, siis on tomatite kasvatamine üks lihtsamaid viise, kuidas enda aia saagikust suurendada. See artikkel annab sulle praktilisi juhiseid, kuidas istutada tomatitaimi, et saada rikkalikku saaki jaiga.

Esmalt räägime tomatitaimede istutamise ajastusest. Parim aeg tomatitaimede istutamiseks on kevade keskpaigas, kui öökülmad on lõppenud ja muld on piisavalt soe ning viljakas. Samuti võib tomatitaimi istutada sügisel, kui ilmad on veel soojad. Kuid tuleb meeles pidada, et sügisesel ajal tuleb tomatitaimi katta kilesse, et tagada piisav kaitse külma eest.

Enne istutamist tuleb valida sobiv koht. Tomatitaimed armastavad päikeselist ning tuuletõmbusest kaitstud kasvukohta, kus on viljakas pinnas. Vali koht, kus pole varju ja kus on hea drenaaž, et vältida liigniiskust. Samuti peaksid kaaluma, et järgmise paari aasta jooksul ei istutata tomatitaimi samasse kohta, kuna see võib pinnase kurnata.

Nüüd kui koht on valitud, saab alustada ettevalmistavate töödega. Kui sul on istutuskarbid, siis tuleks need täita istutusmullaga ning niisutada seda piisavalt. Seejärel tuleb külvata tomatiseemned ning neid katta õhukese mullakihiga. Kui sul pole istutuskarbi jaoks piisavalt ruumi, siis võid ka külvata seemned otse maapinnale, kuid siis pead arvestama, et ka kastmine võib raskemaks osutuda ja see võib mulla tasakaalu kergemini häirida.

Kui tomatitaimed hakkavad idanema, on vaja tagada neile piisav valgus, õhuniiskus ning temperatuur. Kui tomatitaimede kasv on jõudnud sellisesse punkti, kus nad on üksteisele liiga lähedal, tuleb need eraldada ning istutada eraldi pottidesse või avamaale. Tomatitaimed tuleb istutada vähemalt kahe meetri kaugusele üksteisest, et tagada piisav õhuringlus.

Selleks, et tomatitaimed oleksid tugevad ning vastupidavad haigustele, tuleb neid regulaarselt kasta. Samuti tuleks tagada piisav väetamine, et tomatitaimed saaksid kõik vajalikud toitained. Kui tomatitaimed hakkavad vilju kandma, tasub eemaldada ka vanemad lehed, et võimaldada viljadele piisavalt päikesevalgust.

Niisugune on lühikestesse punktidesse vormistatud tomatitaimede kasvatamise protsess, mille käigus tuleb arvestada nii mulla omadustega kui ka ilmastikutingimustega. Loodan, et see artikkel innustab sind, võtma ette tomatitaimede kasvatamise ja saama nii iseenda aia aupaistikute omanikuks.