Nullkulu

Nullkulu

mida istutada liiliate kõrvale?

“Mida istutada liiliate kõrvale” – Parimad valikud lillede kõrval

Lillenäidiku loomine võib olla keeruline. Kuid kui olete otsustanud istutada liiliad, peate teadma, milliseid taimi saate nende kõrvale istutada. Selles artiklis jagame teiega mõningaid ideid, mida saate kasutada oma liiliate kõrval kasvavate taimede valimiseks.

Variatsioonid liiliate kõrval
Enne kui istutate midagi, on oluline mõista liiliate vajadusi. Tavaliselt eelistavad liiliad päikesepaistet, seega peate valima taimi, mis sobivad nende vajadustega. Samuti on oluline mõista liilia kõrgust ja sellele vastavate taimede suurust.

1.1 Lavendel
Lavendel on tolmeldajate jaoks atraktiivne taim. Samuti eelistab lavendel nagu liiliad päikesepaistet. Erinevates toonides lilled on ka stiilsed lisad iga aia kujundusse.

1.2 Salvei
Liiliate kõrval kasvav salvei on suurepärane valik. Selle taime välimus on kaunis ning see annab teile ka loodusliku ravimitaime, seda saab kasutada tavaliste haiguste ravimiseks.

1.3 Sidepalk
Kui soovite, et teie lilleaed näeks rikkalik ja värviküllane välja, siis peaks teie valiku hulgas olema sidepill. Taim sobib hästi liiliate kõrval kasvama ja lisab nende lõhnale veel rohkem aroomi.

1.4 Püsilill
Püsilill on ilusate lilled ja neid saate valida erinevates toonides, roosakast kuni tumelillani. Püsilill kasvab hästi liiliadega samas kohas ja rikastab teie aeda ka sügiseks.

Soodustage hea naabruskond
Teie lilleaed peaks olema koht, kus taimed saavad üksteist toetada, mitte kus neil tekib konkurents üksteise vastu. Seetõttu on oluline valida taimed, millel on sarnased eelistused, nagu päikesepaiste või varjuline kasvukoht ja viljakas muld.

2.1 Sibullilled
Sibullilled on head valikud liiliate kõrval, kuna nad nõuavad sarnast pinnase- ja päikesevalguse taset. Nartsissid ja tulbid sobivad hästi liiliate kõrval. Neid on saadaval erinevates värvides ja nende ilu säilib aastast aastasse.

2.2 Hosta
Hosta on taim, mis armastab varju, nii et see sobib hästi liiliate kõrvale, kuna liiliad eelistavad kaheksatunnist päikesepaistet päevas. Hostal on palju erinevaid sorte, mis sobivad erinevatele aiateemadest ja stiilidest.

2.3 Väikese lehestikuga taimed
Liiliate kõrvale sobivad hästi ka väikesed lehestikuga taimed, näiteks Hallikasroheline ja mitmevärviline hosta, mis loob suurepärase kontrasti liiliate suurte ja värviküllaste õitele. Samuti sobivad sinililledega priimulad.

Kokkuvõte
Liiliate istutamine on suurepärane viis oma aia ilmestamiseks. Kui valite oma liiliate kõrvale sobivad taimed – nii maitsetaimi, lilli kui ka ilutaimi – saate luua kauni lillepeenra või lilleaed. Olge liiliate naabrite valimisel loovad ja ehitage oma enda isikupärastatud aed.