Nullkulu

Nullkulu

kuidas istutada vaarikaid?

Kuidas istutada vaarikaid

Vaarikad on üks maailma enim armastatud marju. Need magusa maitsega, punased või mustad marjad kasvavad tavaliselt põõsaste otsas suvel. Vaarikaid on võimalik saada poest aastaringselt, kuid tõeliselt maitsvaid marju saab ainult siis, kui need on ise kasvatatud. Kui oled huvitatud vaarikate kasvatamisest, siis sellel artiklil on just sulle mõeldud praktilised nõuanded, kuidas vaarikaid istutada ja nende eest hoolitseda.

Vali kasvukohale sobiv paik
Enne vaarikate istutamist tuleb valida sobiv koht, kuhu need jäävad kasvama. Sobiv kasvukoht on päikesele avatud, kuid veidi varjutatud koht, kus on toitaineterikas muld ja see on hästi kuivendatud. Vaarikaid ei ole soovitatav istutada liiga niiskesse kohta, sest liigne niiskus võib põhjustada nende mädanemist.

Valmistage istutusala ette
Kasvukoha valimisel on oluline ette valmistada pinnas korralikult. Tavaliselt tuleb pinnas koormata komposti või muu orgaanilise ainega, et tagada kõrge viljakuse tase ja parem niiskuse säilitamine. Lisaks sellele tasub tagada piisav ruum vaarikapõõsaste ja nende vahele, et tagada piisav õhuringlus ja valgus.

Vali sobivad vaarikapõõsad
Enne vaarikate istutamist on oluline valida sobivad põõsad. Vaarikaid on võimalik osta istikuna aednikelt ja poest. Enne istutamist tuleks istikute seisundit kontrollida ja valida neist tervislikumad ja tugevamad isendid. See tagab, et põõsad suudavad suurema tõenäosusega ellu jääda ja saada tugevamaks.

Vaarikate istutamine
Enne vaarikate istutamist tuleb hoolikalt kaevata kaevikud ja valmistada need ette istutamiseks. Vaarikate istikud tuleks asetada kaevikutesse, tagades samal ajal, et nende juured ei saaks kahjustatud. Tuleb veenduda, et juured asetseksid otse ja oleksid kaetud nende järel mulda. Pärast istutamist tuleb maa tihendada, jättes pealmise kihi lahti, et vesi saaks korralikult imenduda.

Kastmine ja väetamine
Värskelt istutatud vaarikaid on oluline korralikult kasta. Kastmine tuleks läbi viia sügavalt, tagades samal ajal, et põõsaste ümbrus saaks piisavalt niiskust. Vaarikaid on soovitatav väetada kahe nädala jooksul pärast istutamist, et aidata neil paremini kasvada.

Kärpimine ja hoolitsemine
Vaarikapõõsaid tuleks regulaarselt kontrollida, et tagada nende tervislik seisund, kaevikutesse kogunenud lehe- ja muu orgaanilise aine eemaldamine ja umbrohutõrje. Lisaks sellele tuleks vaarikapõõsaid korrapäraselt kärpida. Kärpimine aitab moodustada tugevamaid põõsaid, mis on paremini võimelised vilja kandma.

Kokkuvõtteks võib öelda, et vaarikate istutamine võib alguses tunduda keeruline. Kuid eeltoodud nõuanded aitavad teil hõlpsasti istutada ja hoolitseda oma vaarikate eest. Järgides neid praktilisi näpunäiteid, saate oma aias kasvatada maitsvat ja tervislikku vaarikaid, mida saab kasutada toidu kaunistamiseks või süüa otse põõsast.