Nullkulu

Nullkulu

mida teha eestis augustis?

“Mida teha Eestis augustis”

Meie armsa väikese riigi pealtnäha lühike suvi on otsapidi juba augustisse jõudmas. Paljud peavad seda kuuks tagasihoidlikuks ning seetõttu ei planeeri eriti midagi. Kuid just august aastaaja viimase kuuena pakub mitmeid võimalusi, kuidas oma suve lõpp viimast korda ära nautida. Seda kõike siinsamas Eestis, kulutamata raha välismaale minekuks.

Rand ja randade ala

Eesti randade hulgas on tõelisi pärleid, kus veedetud aeg ei unune kunagi. Paljudel on kindlasti oma “lemmik” rand, kuid võiks leida aega ja proovida ka mõnda uut. Eesti randade nimistus on järjest kõrgelt hinnatud Pärnu rand, Kohtla-Järve raba-lagendikest ja mägedest ümbritsetud Narva-Jõesuu rand, kaunis ja armas Tiirikjärve rand ning veel palju tuntud ja saladuslikke randu, mis ootavad laialivalguvaid päikesepalavikke ja värskendavat suplust.

Kultuuriline teekond

Eesti kultuuritegelasi peetakse terves maailmas äärmiselt intelligentseteks ja loovateks. Lisaks on Eesti ajaloo ja kultuuriga tutvumist võimalik nautida nii selle kunagistes pealinnades kui ka kaasaegsemates musseenides ja galeriides. Augustis on kohustuslik külastada Tartu linnas toimuvat Eesti rahvusvahelist dokumentaalfilmide festivali “Loodusfilm”, kus on paljudele vaatajatele saanud tänaseks aastaks väga oluliseks. Samuti on augustis avatud uus muuseum “EKAM”, kus saab tutvuda Eesti kaasaegse kunstiga.

Aktiivne puhkus

Augustis korraldatakse erinevaid spordiüritusi, mis lasevad sul end proovile panna ning tunda end energilisemalt. Näiteks võib osaleda ka Pühajärve orienteerumisvõistlusel, jalgsimatkades, rattasõitudes või võtta ette looduses toimuvad matkad. Matkad võivad kulgeda läbi metsade või rabade, et võiks avastada ning tunda looduse ilu.

Loodus seiklused

Eesti loodus on tõeliselt kaunis ja mitmekesine, kuhu peaks kindlasti augusti kuu jooksul ajama. Augusti lõpus saab näiteks võtta ette seikluse ja minna rabaretkedele. Eestimaa rabad on erakordselt kaunid ning rabade värskus, rohelus ja vaikus annavad väga erilise tunde. Rabadele minnes tasub kindlasti võtta kummikud, sest need annavad sulle parema stabiilsuse ning kaitsevad ohtlike putukate hammustuste eest.

Toidu nautimine

Eestis on augusti kuu jooksul ka palju toidufestivalid. Nii nagu paljud meist juba teavad, on Eestis väga hea ja eriline toit. Augustikuu lõpus korraldatakse näiteks Agrostemendamist Pärnus, Küüslaugufestivali Põltsamaal, Saaremaal toimuvat grilli- ja suitsufestivali ning veel palju muud.

Kokkuvõte

August on justkui kuu, kus taeva sinised laigud asenduvad pilvedega ning ööd muutuvad jahedamaks. Kuid ära lase sellel sind heidutada. August pakub ebatavalisi tegevusi, mis pakuvad unustamatu kogemusi ning muljeid, kui oled oma otsingud maha lasknud. Mida ootad? Tule ja valluta august koos Eestiga!