Nullkulu

Nullkulu

kuidas registreerida teooriaeksamile?

Kuidas registreerida teooriaeksamile: lihtsad sammud eduka eksamitulemuse saamiseks

Teooriaeksam on oluline samm autojuhilubade taotlemisel. Eksami sooritamine on üldjuhul vajalik enne juhilubade saamist ning õige registreerimine on esimene samm, et tagada eksami läbimisel edu. Selles artiklis räägime sellest, kuidas registreerida teooriaeksamile Eestis ning anname nõuandeid selleks, kuidas selleks sobivalt ette valmistuda.

Leia Eksamikeskus ja eksamiajad

Esimene samm on leida sobiv Eksamikeskus ning sobiv eksamiaeg, kus eksam sooritada. Eksamikeskuste kohta saab informatsiooni Valitsuse veebilehelt või helistades Maanteeameti infotelefonile 620 1200. Eksamidsaegade kohta saab teavet Maanteeameti saidilt.

Registreeri eksamile

Peale sobiva eksamikeskuse ja kuupäeva leidmist, on vaja registreerida eksamile. Selleks on mitmeid võimalusi, kuid lihtsaim on registreeruda Maanteeameti kodulehel (https://eteenindus.mnt.ee/main.js). Veebilehe kaudu registreerimine võimaldab valida sobiva eksamikeskuse ja eksami kuupäeva. Pärast registreerimist informeeritakse Sind eksamiajast ning kohapealsest protseduurist.

Mida kaasa võtta eksamile?

Oluline on meeles pidada, et eksamile minnes peab kaasas olema kehtiv isikut tõendav dokument ning ka registreerimisvorm, mis on välja trükitud Maanteeameti kodulehe kaudu. Eksamile minnes tasub võtta kaasa midagi lahutuseks, et mitte eksamiteemadesse sügavuti minna. Maanteeameti poolt lubatud märkmikud ja pliiatsid on sageli saadaval eksamikeskusest.

Eksami valmistumine

Et edukalt eksam läbida, on oluline varakult alustada õppimisega. Enamik Eesti autojuhtide koolituskeskusi pakuvad teooriatunde ning ka tunniplaane saab vaadata nende kodulehelt. Samuti on võimalik soetada kirjandust, mis aitab õppida selgemalt arusaadavaid ja praktilisi teadmisi ning ka teooriaõpikuid. Internetis on saadaval palju online-teste, mis aitavad harjutada ja end kontrollida.

Erinevad õppesõidu koolituskeskused pakuvad ka teooriaõppe simulatsiooniprogramme.

Eksamipäeval

Eksamipäeval näidatakse eksamisõiduk, mida kasutatakse. Sõiduki ülevaatus on oluline osa enne eksami sooritamist. Kui läbite ei tee, ei ole võimalik eksamit sooritada. Peale ülevaatust ja sõidukisse istumist thaldab autokooli õpetaja teooriaeksami ja selgitab, kuidas see toimub.
Eksamile sooritamise kohtades mõõdetakse pidevalt keskkonna parameetreid ning kõrge CO tase ehk hingamisgaasi kogus põhjustab peavalu ning aitab kaasa väsimusele.

Järeldus

Teooriaeksami registreerimine ning selle ettevalmistamine on autokooli lõpetamisel kriitilised sammud. Eduka eksamitulemuse saavutamiseks tasub alustada ettevalmistusega varakult. Artiklis oleme andnud nõuanded selleks, kuidas registreerida teooriaeksamile ning ka, mida eksamil kaasa võtta ja mida oodata eksami päeval. Edukat eksamit!