Nullkulu

Nullkulu

kuidas registreerida riigieksamile?

Kuidas registreerida riigieksamile?

Riigieksamid on olulised, sest need mõjutavad otseselt õpilaste edasist haridusteed. Seetõttu on väga oluline teada, kuidas riigieksamitele registreeruda.

Esimene samm on teada, millal toimuvad eksamid. Riigieksamite graafikud avaldatakse igal aastal haridus- ja teadusministeeriumi kodulehel ja need on kõigile kättesaadavad.

Järgmine samm on valida, milliseid eksameid soovitakse sooritada. Õpilastele antakse võimalus valida nelja erineva eksami vahel: eesti keel või eesti keel teise keelena, matemaatika, võõrkeel (inglise, vene või saksa keel) ja füüsika.

Registreerimine toimub elektrooniliselt. Kõigepealt tuleb minna haridus- ja teadusministeeriumi kodulehele ning valida vasakul menüüribal punkt „Lõpueksamid“. Seejärel tuleb leida nupp „Registreerumine eksamitele“ ning järgida seal olevaid juhiseid.

Registreerimine toimub sisse logitud olekus. Kui registreerumine on edukalt lõpule viidud, tuleb maksta iga eksami eest eraldi. Maksta saab elektrooniliselt pangalingi kaudu või pangakontorisse sularahas makstes.

Kui registreerumine ja makse on tehtud, tuleb oodata eksamite toimumist. Eksamid toimuvad üle Eesti ühel ja samal ajal ning nende läbiviimiseks on eraldi ruumid, kus õpilased saavad oma eksami sooritada.

On väga tähtis meeles pidada, et riigieksamitele registreerimine toimub kindlal ajaperioodil, mis jääb enamasti märtsi lõpu ja aprilli alguse vahele. Seega tuleb registreerumist alustada õigeaegselt, et jõuda eksamite ajaks valmistuda.

Kokkuvõtteks võib öelda, et riigieksamitele registreerumine on protsess, kus on vaja tähelepanelikult jälgida aega ning täita registreerimisega seotud kohustusi. Kui aga kõik sammud on tehtud õigesti, on võimalik kindlalt ja enesekindlalt eksamitele minna.