Nullkulu

Nullkulu

kuidas registreerida oü?

“Kuidas registreerida OÜ” – põhjalik teave ettevõtte registreerimise kohta

Ettevõtte loomine on Eestis oluline samm, kui soovite alustada oma äritegevust. Võrreldes muu Euroopa Liiduga on Eesti ettevõtluskeskkond väga soodne ning e-riigi lahenduste tõttu on ka ettevõtte registreerimine üsna lihtne. Selles artiklis räägime sellest, kuidas saate registreerida oma ettevõtet OÜ kujul.

Mis on OÜ?

Esimeseks teemaks, mida tuleb selgitada, on see, mida täpselt tähendab OÜ. Osaühing (OÜ) on ettevõtte õiguslik vorm, kus omanikud vastutavad oma osakapitali ulatuses.

Tegelikkuses tähendab see seda, et kui teie ettevõttel on võlgnevusi, saavad võlausaldajad tagasi nõuda summa, mis on võrdne ettevõtte osakapitaliga. Osakapitali saab määrata juriidilise isiku alustamisel.

Osaühingu loomise eelised

Enne OÜ loomist on mõistlik uurida selle loomise eeliseid, et veenduda, kas see on teie jaoks õige valik. OÜ-l on mitmeid eeliseid:

· Omanike (aktsionäride) vastutus on piiratud ettevõtte osakapitaliga.

· OÜ-l on juriidiline iseseisvus – see tähendab, et see on eraldi juriidiline isik, kellel on õigus teha lepinguid, olla kohtus ja maksta makse.

· OÜ-l on paindlik struktuur – ettevõte võib omada erinevaid aktsionäre ja tegeleda erinevate tegevusaladega.

· OÜ-l on lihtne raamatupidamissüsteem, mis muudab ettevõtte juhtimise lihtsaks.

Mida teha enne OÜ registreerimist?

Enne OÜ registreerimist on mõned tegevused, mida on oluline ette võtta. Esiteks peate valima ettevõtte nime ja kontrollima, kas see on saadaval. Juhul, kui soovite, saate oma ettevõtte nimele lisada ka kaubamärgi. Kui soovite, et teie ettevõtte nimi oleks kaitstud, on parem seda kaitsta kaubamärgina.

Kui olete valinud oma ettevõtte nime, peate edasi minema ettevõtte asukohaga. See on vajalik, kuna selles aadressis registreeritakse ettevõte. Kui teil endal ei ole äriruumi, saate selle rentida. Samuti peab olema vähemalt üks asutaja, üks juhatuse liige ning tuleb valida finantsaudiitor.

Kuidas registreerida OÜ?

Kui olete valinud ettevõtte nime ja aadressi, pöörduge notari poole, et kinnitada OÜ asutamisdokumendid.

Edasi pöörduge äriregistrisse, kus peate esitama oma asutamisdokumendid.

Üksmeele korral avaldage OÜ registreerimise teade Eesti Teatajas.

Saadud registreerimistunnistus tuleb saata Maksu- ja Tolliametile.

OÜ registreerimisel on tasu (umbes 190 eurot). Kui kõik on tehtud, olete lõpuks oma ettevõtte omanik.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võib öelda, et OÜ loomine on Eestis lihtne ja soodne. Enne oma ettevõtte registreerimist peate aga läbi mõtlema mõned olulised asjad, nagu ettevõtte nimi ja asukoht, ning leidma ka finantsaudiitori ja notari. Kui olete selle kõik teinud, vaadake eesti.ee veebilehelt järgmised sammud üle, et oleksite kindel, et teete kõik õigesti. Edu oma uute äriplaanidega!