Nullkulu

Nullkulu

kuidas registreerida smart id?

Kuidas Registreerida Smart ID?

Teie selles kirjatöös saate teada, kuidas registreerida Smart ID ning mida see endast kujutab. Smart ID on mugav võimalus pääseda juurde erinevatele Eesti avaliku sektori teenustele, nagu näiteks pangad, politsei- ja piirivalveamet või haigekassa. Samuti saab Smart ID-d kasutada isiku tuvastamiseks ja elektroonilistes allkirjades.

Mis on Smart ID?

Smart ID on nutikas viis isikutuvastuseks, mille on välja töötanud SK ID Solutions AS ning mida saab kasutada erinevates rakendustes. Smart ID-l on mitmeid eeliseid kõrval traditsioonilistest isikut tõendavatest dokumentidest: see on alati käepärast ning ei vaja füüsilist allkirjastamist või muud sellist.

Kuidas registreerida Smart ID?

Smart ID registreerimine on lihtne ning võtab aega vaid mõne minuti. Allpool on loetletud sammud, mida tuleb järgida:

Mine Smart ID kodulehele ja kliki “Registreeri Smart ID”.
Sisesta oma isikukood ning kontaktandmed. Seejärel saadetakse ruupor SMS-iga.
Kliki SMS-is sisalduvat linki ning järgi juhiseid.
Pärast mobiilirakenduse allalaadimist tuleb sisestada kood ning nõustuda kasutustingimustega.
Kui kõik on korras, saab Smart ID-d kasutama hakata. Võib juhtuda, et pead valima veel äsja sisenenud andmete seast endale meelepärase isikutuvastuse viisi.

Kuidas kasutada Smart ID-d?

Smart ID-d saab kasutada mitmesugustel eesmärkidel, kuid kõige tavalisem kasutusviis on elektrooniliste allkirjade andmine. Smart ID abil saab näiteks teha elektroonilisi makseid, saata dokumente ning hallata ohtralt erinevaid teenuseid.

Smart ID-d saab kasutada paljudes Eesti avaliku sektori teenustes, mis teeb selle kasutamise oluliselt mugavamaks ning ajavõtlikumaks. Kõige populaarsemad teenused on näiteks pangandus, politsei- ja piirivalveamet, haigekassa ja paljud teised.

Kokkuvõte

Smart ID on nii praktiline kui ka mugav viis oma identiteedi tõestamiseks ning erinevate teenuste kasutamiseks. Smart ID registreerimine on lihtne ning pole just aeganõudev, kuid võimaldab hea järjepidevuse ja ajatundega mugavalt erinevaid toiminguid teha. Vahend annab väga palju lisavõimalusi, eriti pangateenuste kasutamisel aga ka muudel erinevatel juhtudel.

Lisaks on Smart ID turvaline ning kaitstud kehtivate seadusandlike regulatsioonide kohaselt. Seetõttu on see kiire, mugav ning turvaline lahendus erinevate protseduuride sooritamiseks.