Nullkulu

Nullkulu

kuidas registreerida tallinlaseks?

Kuidas Registreerida Tallinlaseks

Oled otsustanud Tallinnasse elama asuda ja soovid ka ametlikult registreeruda tallinlaseks. Siin on põhjalik juhend, mis aitab sul seda protsessi lihtsustada.

Millal peab registreeruma tallinlaseks?

Registreeruma peab hiljemalt 30 päeva jooksul alates elukoha muutmisest, vastasel juhul võib saada trahvi. Kui oled Tallinnas vaid ajutiselt, kuid elad siin üle poole aasta, siis pead samuti registreerima end tallinlaseks.

Dokumendid ja nende vormistamine

Registreerimiseks on vajalikud järgmised dokumendid: kehtiv pass või ID kaart, elukoha tõendav dokument (näiteks üürileping) ning välismaalastele elamisõiguse tõend (kui sul on). Dokumente on võimalik esitada kahel viisil: elektrooniliselt või kohapeal linnaosavalitsuses.

Registrisse kandmine

Registreerimine toimub kohalikus omavalitsuses. Selleks tuleb minna linnaosavalitsusse, millel on ametlik suhe arvele võetava objekti aadressiga. Linnaosavalitsusest saab küsida täpsemat teavet, kus ja mis tingimustel registreerimine toimub.

Kuidas toimub kohapealne registreerimine

Registreerimiseks tuleb täita veebipõhine ankeet või täita blankett ning võtta kaasa ID kaart, elukoha tõendavad dokumendid ja vajadusel elamisõiguse tõend. Kohapeal kontrollitakse isikut ning tema elukoha tõendavate dokumentide õigsust.

Kes peab registreerimisega tegelema

Registreerida end võib oma elukohajärgses linnaosavalitsuses või kohalikus omavalitsuses. Kui elad üüripinnal, saab omanik sinu eest registreerida. Kui sa oled korteri- või majaomanik, pead registreerima end ise. Registreerimisele võib kaasa võtta ka volitatud isiku (notari poolt tõestatud volikirjaga).

Kohustused tallinlasena

Tallinna elanikuna on sul kohustused maksta üüri-, kinnisvara-, kommunaal- ja muud makse, mis on seotud elukohtadega ja tarbimisega, kauplustes ja muudes rajatistes. Samuti on oluline jälgida keskkonna ja kodude kvaliteeti, hoida puhtust ja korda oma elukohas ning järgida avalikke reegleid.

Kokkuvõte

Registreerimine tallinlasena on vajalik, et säilitada õigus- ja kodanikud põhjad Tallinnas. Käesoleva artikli juhend aitab sul teada registreerimisega kaasnevaid kohustusi, protsessi käigus vajalikke dokumente ning võimalusi, kuidas registreerida end Tallinnas ametlikult ja seaduslikult. Teadmine nendest juhistest lihtsustab registreerumise protsessi ning aitab vältida võimalikke trahve ja lisakohustusi.