Nullkulu

Nullkulu

kuidas registreerida ettevõtet?

Kuidas registreerida ettevõtet

Ettevõtte registreerimise protsess on oluline ettevõtte asutamisel. Enamik inimesi kipub aga ignoreerima selle protsessi olulisust ja lõpetavad ettevõtte tegevuse varakult. See võib olla põhjus, miks paljudel ettevõtetel puudub õige dokumentatsioon ja registreerimine. Kuidas registreerida ettevõtet, et see oleks seaduslik ja tagaks ettevõtte eduka toimimise? Siin on sammud, mida saate järgida:

Valige oma ettevõtte tüüp

Esimene samm ettevõtte registreerimisel on valida õige ettevõtte tüüp. Eestis on viis ettevõtte tüüpi: füüsilisest isikust ettevõtja (FIE), osaühing, aktsiaselts, usaldusühing ning mittetulundusühing. Enne ettevõtte registreerimist peate otsustama, milline neist sobib teie ettevõtte jaoks kõige paremini.

Valige oma ettevõtte nimi

Ettevõtte nime valimisel on oluline veenduda, et see ei kattuks juba olemasoleva ettevõtte nimega. Samuti peab nimi olema seadusega lubatud. Kui olete nime valinud, peate selle registreerima Patendiametis. Kui teie ettevõtte nimi on juba kasutusel, peate selle muutma või valima uue nime.

Täitke registreerimisankeet

Järgmine samm on registreerimisankeedi täitmine. Seda saate teha elektroonselt või paberil. Ankeedis peate märkima ettevõtte nime, aadressi, tegevusvaldkonna jms. Pärast registreerimisankeedi täitmist tasuge riigilõiv ning esitage registreerimisavaldus registreerimiseks.

Registreerige ettevõte maksuametis

Kui olete registreerinud oma ettevõtte, peate registreerima selle maksuametis. See on seadusega kohustuslik. Registreerimisel peate märkima oma ettevõtte tüübi ja maksunumbri. Pärast maksuregistreerimist peate algatama ka oma ettevõtte raamatupidamise.

Hankige vajalikud load ja lubad

Enne äritegevuse alustamist peate veenduma, et teil on kõik vajalikud loa ja lubad. Kui teie ettevõte tegeleb näiteks toidu ja jookidega, peate hankima vastava tervisekaitse loa. Samuti peate kindlaks tegema, kas vajate luba ka oma tegevusalaga seotud muude tegevuste jaoks.

Registreerige töötajad

Kui plaanite oma ettevõttes töötajaid palgata, peate registreerima töötajad Töötukassas. Ole kursis ka tööseadustikuga, et tagada töötajate õigused ja kohustused.

Järeldus

Ettevõtte registreerimine on ülioluline ettevõtte asutamisel. Kui järgite neid samme, tagate, et teie ettevõte on seaduslikult registreeritud ja valmis edukaks tööks. Valige õige ettevõtte tüüp, registreerige ettevõtte nimi, täitke registreerimisankeet, registreerige ettevõte maksuametis, hankige vajalikud load ja registreerige töötajad. Kui olete need sammud läbinud, on ettevõttega seotud suuremad protsessid läbitud ja saate alustada oma äritegevust ilma takistusteta.