Nullkulu

Nullkulu

kuidas registreerida ark teooriaeksamile?

Kuidas registreerida ARK teooriaeksamile

Teooriaeksam on üks olulisemaid samme autojuhiloa saamise protsessis. Selles artiklis selgitame, kuidas registreerida ARK teooriaeksamile ning milliseid samme tuleks järgida.

Leia endale teooriaeksami aeg.

Esmalt tuleb leida sulle sobilik teooriaeksami aeg. Seda saad teha internetist, minnes ARK kodulehele. Kui oled seal, vali menüüst “Eksamineerimine” ja sealt “Teooriaeksam”. Vali omale sobiv eksamiaeg ja -koht ning registreeri ennast. Pärast registreerimist saadetakse sulle kinnituskiri antud e-maili aadressile, milles sisaldub eksami info.

Uuri välja, mis dokumendid on eksamile registreerimisel vajalikud.

Et eksamile registreerimine võimalikult sujuvalt läheks ja sa sellele ka ikka lubatud oleksid minna, on vajalik kogu vajalikud dokumendid juba aegsasti ette valmistada. Selleks tuleks teha endale selgeks, millised dokumendid eksamile minnes kaasa võtta. Sul on vaja kehtivat ID kaarti ning juhiluba (kui oled juba autojuht). Samuti on vaja välismaalastele ka enda sünnitunnistust või kinnitada Eesti elamisluba.

Uuri välja eksami hind.

Enne eksamit tuleb tasuda eksami eest. Selle tegemiseks saad kasutada internetipanka. Kuidas ja millal sul eksami eest tasuda tuleb, selle saad täpselt teada, kui selles osas eksamile registreerimise käigus ARK kodulehelt läbi käid.

Too kaasa kõik vajalik.

Enne eksamitulekut kontrolli veel üle, et sul on kaasa võetud kõik vajalikud dokumendid. Lisaks dokumendile on vaja ka pliiatsit, kustutuskummi ning joonlauda. Kõik abivahendid saad ARK poolt. Kui oled valmis, mine oma tulemuse saamiseks eksamile.

Eksamipäeval pane enda terved sapid kokku ning ole tähelepanelik.

Eksamipäeval pane eriti rõhku oma enesetundele ning ole eksamitulekuks hästi ette valmistunud. Ära unusta oma südameasjale keskendumiseks vajalikke juhiseid ja signaale taltsutada ning tee tulemuse saamiseks kõik endast olenev.

Lõppsõna

Registreerides ARK teooriaeksamile on alati väga oluline olla tähelepanelik ja ettevaatlik. Kontrolli enne eksamit lähemalt, mida pead kaasa võtma, kinnita endale eksamiaeg ning eksami hinna üle tasub ka alati täpselt järele vaadata. Oluline on ka enda sisemine rahu ning keskendumisele pühendumine – nii sa saavutad lõpptulemuses kindlasti palju parema tulemuse!