Nullkulu

Nullkulu

kuidas puhastada arvutit?

Kuidas puhastada arvutit

Kas olete märganud, et teie arvuti töötab aeglaselt või on hakanud kinni jooksma? Võib-olla kuvatakse teie ekraanil pidevalt erinevaid veateateid? Sellistel juhtudel võib probleem olla teie arvuti saastumises ning sellele on vaja leida lahendused.

Ärge muretsege, me selgitame, kuidas puhastada arvutit. Järgides allpool olevaid juhiseid, hoiavad Teie arvuti tippvormis.

Kustutage ebavajalikud programmifailid

Teie arvuti on täidetud programmifailidega, kuid mitte kõik nendest pole vajalikud. Teie arvuti kõvakettale talletatakse iga päev hulgaliselt ajutisi faile ja vahemälu andmeid, mida te kunagi ei vaata. Need võivad aga teie arvuti aeglaseks muuta.

Te saate neid faile ise käsitsi kustutada, minnes kontrollpaneeli ja seejärel “Programmide desinstallimine”. Kustutage kõik ebaoluline. Soovitatav on ka kasutada spetsiaalseid puhastusprogramme, mille abil eemaldate ebavajalikud failid ja arvuti töötab oluliselt kiiremini.

Kustutage tarbetud failid

Kõik kasutajad koguvad peagi suure hulga tarbetuid faile, mis võivad tekitada ruumipuudust arvuti kõvakettal. Seetõttu peate korrapäraselt oma arvuti läbi vaatama ning kustutama tarbetuid failid, mis on võtnud palju hoiuruumi.

Seda on kõige lihtsam teha, kui kasutate sisemist otsingut. Otsige faile, mis on Teie arvutis juba ammu kasutuseta. Kui olete kindel, et faili enam ei vaja, siis tuleks see kohe kustutada.

Eemaldage vanad programme

Igal programmil on oma tahkeplaat, mis on määratud nende toimimiseks. Vana tarkvara failid võivad hakata haarama teie praegust operatsioonisüsteemi, põhjustades vigu, mis võivad teie arvutit aeglustada.

Seetõttu on hea mõte kustutada vanad ja aeglased programmid, mis teie arvutis enam ei tööta. Selliste programmide desinstallimine vabastab arvuti koormuse ja aitab Teie operatsioonisüsteemil paremini töötada.

Puhastage oma registrit

Registrifailid on teie arvuti jaoks põhimälu, kust leiab kõik arvuti toimimisel vajalikku teavet. Kui püsivad ebakõlad nende failide vahel, võib probleem arvuti töö juures kiiresti kasvada.

Registri optimeerimiseks võite kasutada paljusid programme, nagu näiteks CCleaner ja Comodo Registry Cleaner. Need programmid otsivad registri vigu ning aitavad neid juhtida ja tõhusalt eemaldada.

Hallake oma draive

Ketta halvim vaenlane on failide fragmenteeritus. Kui teie kõvaketas on jagatud paljudeks väikesteks tükkideks, siis vajab teie arvuti aega, et iga faili uuesti kokku panna. Seetõttu töötab arvuti aeglasemalt.

Üks viis selle probleemi lahendamiseks on defragmenteerida oma draivid. Veenduge, et arvuti oleks vähemalt 15% tasuta. Seejärel võite algatada defragmenteerimise protsessi, mis aitab kogu teie kõvaketta fragmente kokku koondada.

Täitke viirusetõrjetarkvara kontroll

Viirusest ründamist välistab viirusetõrjetarkvara. Enamik inimesi paigaldab oma arvutisse viirusetõrjet ilma tegelemata viirusevaste programmide seadeid. Selle tulemusena võib viirusetõrjetarkvara kontrollida ainult kõige olulisemaid faile.

Seetõttu peaksite oma viirusetõrjetarkvara regulaarselt kontrollima kogu arvuti sisu suhtes. See sisaldab süsteemifaile, mängufaile ja muusikafaile. Kontrollimine aitab kindlustada, et kõik failid on turvalised ja et arvutil pole viiruseid.

Uuendage draivereid ja värskendusi

Programmide ja draiverite tõrkekorrektsioonide väljalaskmiseks loovad tootjad perioodiliselt oma värskendusi, mida teie arvuti peaksle aktsepteerima. Värskendades draivereid, suurendate arvuti toimimise kiirust. Uuenduste vastuvõtmine aitab arvutil jooksma paremini ning aitab seda kaitsta ka uute probleemide eest.

Kokkuvõtteks

Nüüd olete tutvunud võimalike parimate lahendustega, kuidas puhastada arvutit. Me loodame, et see artikkel aitab Teil oma arvuti jõudlust üles tõsta ja varakult tuvastada võimalikke probleeme. Kui Teie enda jõupingutused siiski ei toonud soovitud tulemust või teil on teisi probleeme, võite abi otsida spetsialistidelt. Lõppude lõpuks, sel ajal, kui teie arvuti eksleb, on lihtne seda parandada!