Nullkulu

Nullkulu

kuidas saada arvutit kiiremaks?

Kuidas saada arvutit kiiremaks: Nõuanded 2021

Kahtlemata on kiire arvuti tähtis igaühele, kes kasutab arvutit nii töö kui ka vaba aja veetmise eesmärgil. Kuid tehnoloogia kiireneb pidevalt ning vanemate arvutite võimed ei pruugi enam omaniku vajadusi rahuldada. Siiski võite proovida mõnda lihtsat viisi, kuidas oma arvutit kiiremaks muuta ilma uue ostmiseta. Selles artiklis jagame teiega nõuandeid, kuidas oma arvutit kiiremaks muuta, et saaksite rohkem tehtud ja rohkem aega veeta vaba aja tegevustega.

Kiiremaks muutmise esimene samm on kindlasti tarkvara uuendamine. Süsteemi tarkvara olemasolu ja selle uuendamine kiirendab ja optimeerib teie arvuti tööd. Uuendusi väljastatakse süstemaatiliselt, et parandada jõudlust, suurendada turvalisust ja eemaldada vigu. Seega on oluline veenduda, et tarkvara on alati ajakohastatud.

Lisaks sellele on oluline ka arvuti sisemuse uurimine. See hõlmab mitte ainult kõvaketta kontrollimist, vaid ka prügikasti failide eemaldamist. Arvutis, kus on palju faile, kaotab kõvaketas jõudluse ja aeglasem repositoorium. Tühi kõvaketas kiirendab ketta jõudlust. Seega, kui tahate oma arvutit kiiremaks muuta, kontrollige kindlasti oma prügikasti, prügikausta ja muid kaustu eemaldamiseks turvalisi faile ja programme.

Lisaks tuleks kontrollida selle seadmeusterdamise sisemusi. Kõvaketta töökorras on vajalik kõvaketta ning ka teiste seadmete lisade (nt RAM-d) töö kontrollimine. Seadmete lisavõimsuse salvestamiseks võite kasulikuks osutuda ka täiendavate mälukaartide ja kõvakettade omandamine.

Arvutit kiirendav tehnoloogia

Iga arvuti töö kiirendamiseks võeti kasutusele palju tarkvara- ja riistvaratehnoloogiat. Lihtsa kiirenduse rakendamiseks peaksite installima sobiva tarkvara. Näiteks on üks populaarsemaid tööriistu Advanced SystemCare, mis skannib ja parandab vigu, korrastab mälu ja kõvaketta ning parandab arvuti üldist jõudlust. Programmi litsentsimiseks tuleb maksta, mis võib olla mõnele juba suur kulu, kuid see maksab end kindlasti ära.

Kui aga otsustate investeerida tarkvarasse, mis aitab teie arvutit kiiremaks muuta, siis tuleb jälgida ka tarkvara turvalisust, kuna arvutiskännid ja tarkvara saastumine on sama või isegi rohkem kui ilma tarkvarata. Investeerimine tuvastus- ja kaitsetarkvarasse üksi võib olla ohtlik. Seetõttu peaksite tagama vajaliku turvalisuse, konsulteerides sel teemal spetsialistiga.

Tehnoloogia muutumisega kaasneb ka seadme töö muutumine ning aktuaalsed ja korrektsed uuendused arvuti efektiivsuseks on hädavajalikud. Kuid kõige tähtsam on puhastada kõvakettal kettaruumi, installida vajalikku tarkvara, kontrollida süsteemi ning kindlustada endale varukoopia iga viimase suurema uuenduse kohta.

Kokkuvõtteks

Arvuti kiirendamine pole tegelikult kogu mõiste, sest ükski seadme töö kiirendusmeetod ei muuda seadme täiesti vigade ja probleemideta. Kuid suurendades oma arvuti tõhusust ja optimeerihekinesi on võimalik hoida selle maksimaalse võimsuse ja kiiruse tööd. Seega, kui soovite oma arvutit kiiremaks muuta, peaksite kontrollima arvuti tarkvara, kõvaketta suurust ja sisemist sisu. Samuti peaksite installima vajalikku tarkvara ning tagama, et arvuti kasutamine on turvaline. Kui olete need sammud teinud, siis teie arvuti töötab taas peaaegu nagu uus.

Loodan, et saabunud nõuanded aitavad teil oma arvutit tõhusamalt kasutada. Oleme tänulikud selle kasutaja võimaluse eest teilt nõu küsida ja olla teie teenistuses. Soovime teile head päeva!