Nullkulu

Nullkulu

kuidas puhastada triikrauda?

Kuidas Puhastada Triikrauda?

Kui sul on triikrauda, siis ilmselt tead, kui oluline on see tööriist koduses majapidamises. Triikimine on üks töö, mida peaaegu kõik teevad, kuid vähesed mõtlevad triikraua hooldamisele samal ajal kui seda kasutavad. Triikrauapind muutub ajaga mustaks, kleepuvaks ja kahjustatuks, kuid loomulikult tahad seda vältida. Sellepärast olemegi kokku pannud juhendi, kuidas puhastada triikrauda.

Kasuta kodukeemiat

Kodukeemia on suurepärane viis triikraua puhastamiseks. Paljud puhastusvahendid on spetsiaalselt loodud raua puhastamiseks ja nende kasutamine on imelihtne. Kandke puhastusvahend rauale ja laske sellel mõju avaldada. Seejärel pühkige rauapind kuiva lapiga puhtaks.

Soda ja vee segu

Kasutage kruusi, kus kaks kolmandikku on täis vett ja üks kolmandik söögisoodat. Lülitage triikraud sisse ja lõpuks laske see jahutada, enne kui te seda puhastama hakkate. Kasta pehme lapiga sooda ja vee segusse, pigistage lapile vesi välja ning hõõruge raua pinda õrnalt. Pärast raua puhastamist pühkige see kuiva lapiga puhtaks.

Soolane äädikalahus

Sool on suurepärane puhastusaine, mis võib aidata triikrauda kiiresti ja tõhusalt puhastada. Sega 3 supilusikatäit soola liitris vees ning lisage 1 tass äädikat. Kuumutage segu madalal temperatuuril ning seejärel lülitage raud sisse ja tõsta selle pind lahusesse. Seejärel võtke lapiga või vana pluusiga raua serva ja hõõruge rauda ettevaatlikult, kui see on veel soe.

Abiks küüneviil ja vana aerosoolapurk

Küüneviil on suurepärane abiline, kui on vaja eemaldada triikraua pinnalt roostet. Hõõruge küüneviiliga õrnalt roosteplekki ja seejärel loputage raud veega. Vana aerosoolipurk on samuti hea abiline, kui teil on raske eemaldada mõningaid plekke triikraua pinnalt. Piserdage aerosoolipurgi küljest mõnda aega rauda ja pühkige seejärel õrnalt raua pinnalt. Kui olete selle protsessi lõpetanud, puhastage raua pind kuiva lapiga.

Kokkuvõte

Triikraua puhastamisel on oluline mõelda selle hooldamisele, mitte ainult selle kasutamisele. Kui teie triikraua lagi on must, kleepuv või kahjustatud, siis võite proovida mõningaid loetletud meetodeid, et seda eemaldada. Kahju vältimiseks lugege kõigi toodete vahemikku ja kontrollige alati rauapinna temperatuuri. Kirjeldatud meetodite hulgas on mitmeid võimalusi ja kui te proovite mõnda neist, leiate kindlasti enda jaoks sobivaima.