Nullkulu

Nullkulu

kuidas puhastada veekeetjat?

Kuidas Puhastada Veekeetjat

Veekeetja on üks kõige mugavamaid masinaid, mida me kodus kasutame. Kuid nagu iga muu elektrooniline seade, vajab ka veekeetja perioodilist hooldust ja puhastamist, et selle kasutusiga pikemaks ajaks pikendada. Siin on mõned kasulikud näpunäited, kuidas puhastada veekeetjat.

Esimene samm: Valmistage ette puhastuslahus

Selleks, et puhastada veekeetjat, vajate puhastuslahust. Kodused puhastuslahused on tõhusad, keskkonnasõbralikud ja nõuavad vähe vaeva. Saate kasutada erinevaid koduseid puhastuslahuseid, kuid siin on mõned kõige tõhusamad:

Äädikalahus – segage üks osa veiniäädikat, kaks osa vett ja unts sidrunhapet.

Sidrunimahl – pigistage ühe sidruni mahl ja lisage üks tass vett.

Soodalahus – lahustage pool tassi soodat kahe tassi vees.

Valige puhastuslahus vastavalt oma eelistustele ja pudeliga ettevaatusabinõuna, et hoida seda käeulatusest eemal laste ja lemmikloomade käest.

Teine samm: Täitke veekeetja puhastuslahusega

Kui olete valmistanud oma puhastuslahuse, täitke veekeetja sellega. Veenduge, et see kataks katla põhja. Kui vesi on liiga kõrge, siis jätke seda natuke vähemaks. Lülitage sisse veekeetja ja keetke puhastuslahus. Kui vesi keema hakkab, lülitage veekeetja välja ja laske sisu 15-20 minutit seista.

Kolmas samm: Puhastage veekeetja

Veekeetja puhastamine on lihtne. Kuid pidage meeles, et see on elektriline seade, nii et veenduge enne selle puhastamist, et see oleks väljalülitatud ja jahutanud. Kui olete veendunud, et see on jahutatud, kasutage pehmet harja või käsnaga puhastuslahusest, et puhastada veekeetja seest.

Kui siseseinad on liiga mustad või söövitatud, kasutage söögisooda vee ja harjaga või hambapastaga. Veenduge, et te ei kraapiks ega kriimustaks sisepinda, kuna see võib kahjustada söövitatud materjale.

Pärast sisepinna puhastamist loputage veekeetja mitu korda puhta veega, et eemaldada kõik puhastuslahused või söögisooda.

Neljas samm: Puhastage veekeetja välispind

Kui olete sisepinna puhastamisega lõpetanud, tuleb puhastada ka välimine pind. Kasutage puhastuslappi või käsnaga sama puhastuslahusega ja puhastage veekatel välist pinda.

Viies samm: Loputage veekeetja mitu korda puhta veega

Pärast seda, kui olete lõpetanud sisepinna ja välispinna puhastamise, loputage veekeetjat mitu korda puhta veega. Veenduge, et kõik puhastuslahused oleksid täielikult eemaldatud. Puhastuslahuste jäägid võivad negatiivselt mõjutada teie tervist, muutes teie vee või tee maitset mittesöödavaks.

Kuuendaks sammuks: kuivatage veekeetja põhjalikult

Kui olete loputanud veekeetja puhta veega, kuivatage see põhjalikult. Küllaltki kuivatatud veekatel kaitseb sisseseine mustumise eest ning pikendab ka selle kasutusiga.

Järeldus

Kõike oma veekeetja korrektsel puhastamisel, hooldamisel ja kasutamisel on kodus delikaatsem lõhn ning kasutusiga on pikem. Veekeetja on nauditava tee, kohvi ja muu kuuma vedeliku tootmiseks hädavajalik. Seega hoolitseme selle eest, et veekeetja oleks puhas ja kasutusvalmis.