Nullkulu

Nullkulu

kuidas puhastada arvutit tolmust?

Kuidas puhastada arvutit tolmust?

Kui oled pikka aega kasutanud arvutit, oled kindlasti märganud, et klaviatuuri vahele või arvuti taga olevasse õhukäiku koguneb tolm, mis võib häirida arvuti tööd ja isegi selle eluea vähendada. Seetõttu on väga oluline hoida oma arvuti tolmuvaba. Selles artiklis anname näpunäiteid, kuidas puhastada arvutit tolmust kodus.

Miks on oluline puhastada arvutit tolmust?

Kuna arvutil on palju komponente ja neil kõigil on oma ülesanded, siis tolm võib neid kõiki ummistada. See võib viia arvuti jõudluse halvenemiseni ja isegi põhjustada arvuti rikke. Samuti võib tolm põhjustada arvuti ventilatsioonisüsteemi ummistumist, mis võib viia arvuti ülekuumenemiseni ja lühendada arvuti eluiga. Seetõttu on oluline hoida oma arvuti tolmuvaba ja tagada, et ventilatsioonisüsteem töötab korralikult.

Mida on vaja arvuti puhastamisel?

Arvuti puhastamiseks on vaja järgmisi vahendeid:

Suruõhk – Suruõhk on põhiliselt õhupall, kuhu on paigutatud toru. Toru abil saab õhku suunata, et puhastada raskesti ligipääsetavaid kohti arvutis.

Mikrofiiberlapp – Mikrofiiberlapp on pehme kangas, mis ei jäta arvutiekraanile ega muudele osadele tolmu.

Kontoritööriistad – Nuputööriistade hulka kuuluvad kruvikeerajad, pihuarvud, tangid, „torukübar“ ja muud tööriistad. Need on vajalikud kindlate osakaalu ja pistikute lahtivõtmiseks.

Puuvillased tampoonid – Puuvillased tampoonid on vajalikud kohalike plekkide ja mustuse eemaldamiseks arvuti komponentidelt.

Kuidas puhastada?

Nüüd, kui olete aru saanud, mida tarvis on arvuti puhastamiseks, võime asuda puhastamise juurde. Allpool on kirjas sammud, mida järgides saate oma arvuti tolmu- ja mustusevabaks.

Eemaldage tolm – Eemaldage esmalt nii klaviatuuri kui ka hiire tolm käsitsi. Kui olete tolm eemaldanud, võite võtta viimase puhastuseks mikrofiiberlapi ja puhastusvedeliku.

Lülitage arvuti välja – See on oluline samm enne arvuti puhastamist. Lülitage arvuti välja ja lahti toitekaabel.

Eemaldage kõik varustus ja salvestusseadmed – Kui olete arvuti seiskunud, eemaldage kõik varustus ja salvestusseadmed nagu peegeldus, hiir ja RESe salvestusseadmed.

Eemaldage korpuse külgplaat – See samm vajab nuputööriistu ja ei ole kohustuslik, kuid võib soovituslikult anda parema puhastuse.

Puhastage suruõhuga – Puhastage ventilaatori ja emaplaadi tolmuõhu abil. Suruge suruõhu toru õrnalt ventilaatori külge ja puhastage see sama õrnalt. Korrake sama emaplaadi suhtes.

Puhastage tolm käsitsi – Käsitööga saate puhastada arvuti komponente ja pistikupesi, et pääseda ligi kohtadele, mis on suruõhuga puhastamiseks ebamugavad.

Kontrollige kaablid ja pistikud – Kontrollige kõiki kaableid ja pistikuid ning eemaldage tolm vajadusel.

Lülitage arvuti sisse – Kui olete kindel, et kõik on korras ja puhas, ühendage kõik tagasi, lülitage arvuti sisse ja kontrollige, kas arvuti käivitub.

Järeldus

Arvuti tuleb puhastada regulaarselt, eriti kui asute tolmu- ja mustuserikkas keskkonnas. Toa vähese niiskuse korral võib tolmu igapäevaelus tõsisemalt tekkida. Kui olete tolmu- ja mustusega hooletult ja seadmest lahti juhtinud, koguneb lint arvuti erinevate osade vahele. See võib viia tülikate määrdeainete tekkimiseni, ebaõige ventilatsiooni ja seadme rikke. Loodetavasti aitavad need näpunäited teie arvuti puhtana ja töökorras hoida!