Nullkulu

Nullkulu

kuidas lõigata mangot?

Kuidas lõigata mangot

Kui oled kunagi proovinud lõigata mangot, siis tead, kui keeruline see võib olla. Kuid tead, mis on veelgi keerulisem? Leida teavet, kuidas mangot korralikult lõigata. Selles artiklis selgitame kõike, mida pead teadma mangolõikamise kohta.

Mango on üks kõige populaarsemaid puuvilju maailmas. Kuid kuidas seda õigesti lõigata, et saaksid sellest kätte kõik maitsed ja toitained? Selles artiklis räägime sellest, mida kindlasti teada peaksid.

Kuidas valida mangot

Kõigepealt pead teadma, kuidas valida mango, mis on õige küpsusastmega. Mangot valides vaata, kas sellel on mõlk või pehme koht, mis võib viidata sellele, et see on üleküpsenud. Samuti veendu, et mango on kindel ja mitte liiga pehme.

Suurus sõltub mangol kõige vähem

Mõni inimene arvab, et mangosuurus on oluline, kuid tegelikult on selleks kõige vähem tähtis faktor. Oluline on mangosuhe, kusjuures suurem seedikivi tähendab vähem viljaliha. Kui sa otsid magusamat mangot, otsi suuremat mangot, mis on pehme ja lõhnav.

Kuidas mango lõigata

Nüüd, kui sul on õige mango, on aeg rääkida selle lõikamisest.

Lõika mango kahele poole

Aseta mango horisontaalselt nii, et näed selle väikseid tippe. Lõika mango keskelt läbi, nii et kõik tükid jääksid kinni mangoviljalihasse.

Eemalda mangolõikudest viljaliha

Võta üks mango pool ja kasuta noa serva, et teha lõikeid mangoviljaliha sisse. Moodusta palgid. Seejärel saad spetsiaalse lusika abil võtta välja mangopalgid.

Eemalda mango viljaliha koorelt

Nüüd, kui sul on mangopalgid eraldatud, tuleb need eemaldada viljaliha koorikult, kasutades noa serva.

Tükelda mangopalgid

Kui sa oled eemaldanud mangopalgid viljaliha koorelt, siis võid need nüüd tükeldada sobivatesse suurustesse.

Mis on mangosuhe?

Mangosuhe on proportsioon, mis osutab mangoviljaliha suurusele ja see luu suhtele. Kui rohkem on viljaliha, on suhe suurem. Olenevalt kaalutlustest on mangosuhe kõige olulisem faktor teades, kuidas valida mango. Kui valite mango, mille suhtearv on suurem kui 25, saate rohkem viljaliha.

Mango lõikamine eri viisidel

Mango lõikamiseks on ka teisi meetodeid peale varem mainitud meetodi. Üks mangolõikamise meetoditest on mangokoori tahaasimine.

Mango koorimine

Koori mango koorelt ning seejärel aseta mango püsti serva peale. Seejärel kasuta noa serva viljaliha eraldamiseks mangoviljaliha ja koori vahel. Lõika mangopalgid koorist lahti ja eemalda seeme.

Mango ribastamine

Selle meetodi puhul lõigake mango külgedelt ribad eemaldamaks noaga viljaliha koorelt. Seejärel lõika mangopalgid eraldi välja. Seda meetodit võib kasutada mangopalgi eemaldamiseks, misjärel on võimalik eraldada väiksemaid mangopalke.

Mango kuubikuteks lõikamine

Selle meetodi puhul eemalda mango viljaliha koorelt ja aseta seejärel pikuti mangopala keskossa. Lõika eraldi mangopalgid ning seejärel tükelda mango sobivatesse kuubikukujulistesse tükkidesse.

Kokkuvõte

Kui sa lähed kiirelt läbi, on mango lõikamine tüütu ja keeruline. Kuid kui sa järgid meie õpetusi, saad lõigata mango korrektselt ning ilma liiga palju kaotamata viljaliha või lõhkumata seda liiga palju. Me loodame, et see artikkel aitab sul lõigata mangot nagu professionaal.