Nullkulu

Nullkulu

kuidas õunapuid lõigata?

Kuidas õunapuid lõigata

Õunapuu on üks levinumaid puuviljapuid, mida kasvatatakse aedades ja taluaedades üle maailma. Õunapuu õigeaegne ja asjakohane lõikamine on oluline selleks, et tagada taimede viljakus ja pikaealisus. Sellepärast räägime täna õunapuu lõikamise põhitõdedest ja sellest, kuidas seda õigesti teha.

Miks on õunapuu lõikamine oluline?

Õunapuu lõikamine on oluline sellepärast, et see hoiab taime tervena ja elavana pikka aega. See stimuleerib ka taime viljakust, võimaldades tal toota rohkem puuvilju. Lisaks muudab korralik lõikamine õunapuu välimust, muutes selle ilusamaks ja tervislikumaks.

Millal õunapuud lõigata?

Õunapuu tuleks lõigata talvel, kui taim on uinunud. Optimaalne aeg on jaanuarist märtsini, kuid lõikamine pole soovitatav liiga külmadel päevadel (alla -10 ° C) või väga märjal ajal. Kui märkate, et õunapuul on haigusi või vigastusi, võite lõigata igal ajal, kuid eelistatavalt talvel.

Kuidas õunapuid lõigata?

Selleks, et õunapuu õigesti lõigata, on vaja teada mõningaid olulisi nüansse. Siin on mõned olulised sammud:

Eemaldage kahjustatud ja surnud oksad

Esimeseks sammuks on eemaldada kõik kahjustatud ja surnud oksad. Need võivad olla haiged, kuivad või purunenud ning need tuleb eemaldada, et vältida haiguste ja kahjurite levikut.

Lühendage uute kasvude oksi

Uued võrsed võivad vähendada õunapuu viljakust, kuna need võtavad taime kogu jõu endale. Seetõttu on oluline neid lühendada, kuid mitte täielikult eemaldada, sest need on tulevaste viljade jaoks olulised.

Eemaldage ühised oksad

Kui õunapuul on kasvamas kahte või enam oksa, mis on lähedal üksteisele, tuleb need eemaldada. See võimaldab taime saada piisavalt päikesevalgust ja hapnikku, mis on oluline selle elujõulisuse tagamiseks.

Lõigake kõrged oksad

Kõrged oksad võivad takistada valguse ja päikesevalguse jõudmist taime alla. Seetõttu tuleks neid ka kärpida, et tagada taime normaalne kasv ja tervis.

Jätke peavõrsed

Peavõrsed on taime kõige suuremad oksad, mis on tavaliselt põhivarre külge kinnitatud. Nende kärpimine võib häirida taime kasvamist ja viljakust ning seetõttu tuleks need jätta puutumata.

Kokkuvõte:

Õunapuu lõikamine on oluline protsess, mida tuleks teha õigesti, et tagada taime tervislik kasv ja viljakus. Õunapuu lõikamine toimub talvel, kui taim on uinunud. Samuti on oluline eemaldada kõik kahjustatud ja surnud oksad, lühendada uusi võrseid, eemaldada ühised oksad, lõigata kõrged oksad ja jätta peavõrsed. Kui järgite neid lihtsaid juhiseid, suudate lõigata oma õunapuu nii, et see jääks pikka aega terveks ja elusaks.