Nullkulu

Nullkulu

kuidas lõigata õunapuud?

Kuidas lõigata õunapuud

Õunapuu on suurepärane lisand iga aia omamisel. See võib muuta meie aia kauniks ja pakkuda meile suurepärast saaki. Kuid selleks, et õunapuu hästi kasvaks, on oluline teada, kuidas seda lõigata. Lõikamine on vajalik, et tagada puu tervis ja kasvu stimuleerimine. Teades, kuidas õigesti lõigata, võid kindel olla, et saad suure saagi oma õunapuudelt.

Kuidas lõigata õunapuud – samm-sammult juhend

Valmistamine lõiketöödeks

Enne lõiketööde alustamist on vaja veenduda, et kasutate kvaliteetseid tööriistu nagu oksakäärid, saed ja pügajad. Tööriistad peaksid olema teravad, et neil oleks parem haare ja oleks võimalik puu oksu tugevalt lõigata. Samuti on soovitatav desinfitseerida tööriistad enne lõiketööde alustamist, et vältida taime haiguste nakkust.

Oskite valida, mis tuleks ära lõigata

Ära lõigatakse surnud, kahjustunud ja haiged oksad. Need on oksad, millel pole tervislikku kasvu ja mis võivad olla puule kahjulikud. Samuti lõigatakse liiga toimsalt kasvavad oksad, mis võivad puud nõrgestada.

Talve lõikamine

Talve ajal on soovitatav lõigata ainult tugevalt kahjustatud oksad. Kui puu on uus või noor, lõigatakse ainult väga vähe. Noored õunapuud on tavaliselt nõrgad ja seetõttu on vähe lõikamine vajalik selleks, et puu tugevneda.

Suvelõikamine

Suvel lõikamine on siis, kui puu kasvab väga kiiresti, tavaliselt juulis ja augustis. Sel ajal lõigatakse üleliigsed oksad ja võsud, mis häirivad kasvu. Kui puu on noor, võib lõikamine olla eriti vajalik, et vältida saagi hilist lagunemist.

Lõikamisnurk

Lõikamisnurk peaks olema kaldu suunaga allapoole ja välja poole. See on väga oluline, et vältida niiskuse kogunemist lõikepunktis, mis võib põhjustada puu kahjustumist ja nakatumist haigustega.

Puu vormimine

Kui soovite oma puu kuju muuta, on vaja seda lõigata õigel ajal, et saavutada soovitud kuju ja suurus. Kindlasti tuleb meeles pidada puu tervise ja saagi mahust tulenevaid piiranguid.

Viimistlemine

Pärast õunapuu lõikamist tuleks oksad ära korjata ja ära visata. Kindlasti tuleks veenduda, et õhustik puust enne lõikamist pole saastunud kemikaalidest või muudest kahjulikest ainetest.

Lõppsõna

Oskus lõigata õunapuud on oluline, et tagada puu tervislik kasv ja suurepärane saak. Lõigates õigeaegselt ja kasutades õiget meetodit, on võimalus saada ilus ja tervislik õunapuu, mis pakub võimalust nautida suurepärast saaki. Sobiva varustuse ja teadmistega on teil kõik, et teha oma aiandus unistus saab tõelisuseks. Nüüd on aeg oma õunapuu lõikamine käsile võtta ja oma aeda ilu ja saagirikkust lisada!