Nullkulu

Nullkulu

kuidas lõigata koera küüsi?

Kuidas lõigata koera küüsi

Koera küünte lõikamine võib tunduda hirmutav või keeruline ülesanne, kuid see on tegelikult oluline osa teie koera tervishoiust. Liiga pikad küüned võivad tekitada valulikke pragusid või mõjutada koera liikuvust üldiselt. Siiani pole veel ühtegi konkreetset “õiget” viisi koera küünte lõikamiseks, kuid on olemas mõned üldised juhised, mis aitavad seda kohustust turvaliselt täita.

Esmalt tuleb koguda kõik vajalikud tööriistad. Koera küüned saab lõigata spetsiaalseid kääridega, mis on kohandatud loomadele. Küünealused tugineda, klaasist küüneviili ja stüptikuga. Teie koer ei pruugi nõustuda kõikide tööriistade kasutamisega, seetõttu on soovitatav kutsuda teda eelnevalt treenima, et ta saaks nendega harjuda.

Järgmiseks on oluline leida sobiv koht, et koera küüned lõigata. Selleks võite valida koha, kus koer tavaliselt magab või puutub kergesti kokku. Tugev alus tuleb panna alla, et koer end mugavalt tunneks. Kui koer on lõtv ja rahunenud, saate alustada protseduuri.

Küünte lõikamiseks on soovitatav osta stüptik. See on pulber, mis aitab peatada verejooksu, kui küüne välja lõikate. See annab teile rahuoleku, kui teie koer verd tilgutab. Esiteks peaksite küüned alati lõikama ettevaatlikult ja järk-järgult, kuna see aitab vältida koera vigastamist.

Kui olete ettevaatlik, siis saate küüned lõigata tasa ja ettevaatlikult. Esiteks tuleks keerata igat küünt, et leida selle väljaulatuv serv. Ärge ületage selle niidiga, kuid hoidke püsivalt, seejärel tehke lühike ja kiire lõik. Enamik inimesi kipub kuplitama küüne ülemist serva, see aga võib tähendada, et olete liiga lähedal pulbi (darmani). Kui telete seda, võib teie koer hinge tõmmata ja veri võib voolata.

Kui juhtub verejooks, pange stüptik otse küüne lõikele ja suruge see kergelt alla. Hoidke survet, kuni veri peatub. Kuigi verejooks näib olevat hirmutav, pole see ohtlik, kui järgite õiget protseduuri ja olete ettevaatlik.

Kokkuvõtted

Koera küünte lõikamine on oluline osa koera tervishoiust. Kui te ei tunne end kindlalt, saate abi professionaalilt. Kui aga tunnete end kindlalt, koguge kõik vajalik tööriistad ja leidke sobiv koht. Alustage küünte lõikamist järk-järgult, otsides küünte väljaulatuvat serva ja lõigates ühtlaselt. Kui ilmneb verejooks, kasutage stüptikumipulbrit ja hoidke survet, kuni veri peatub. Hinge tõmbamisel ja lõikamisel alati rahunenud ja ettevaatlik.

Loodame, et see artikkel on aidanud teil õppida, kuidas koera küüsi ohutult ja tõhusalt lõigata. Kui teil on küsimusi, pöörduge julgelt oma loomaarsti poole.