Nullkulu

Nullkulu

kuidas mangot süüa?

Kuidas mango süüa: kõik, mida pead selle mahlase vilja kohta teadma

Mango on troopikas kasvav vili, mis on täis maitset ja kasulikke toitaineid. Kuid kas sa tead, kuidas seda nautida kõige paremini? Selles artiklis jagame sulle kõike, mida pead teadma sellest, kuidas mango süüa, et saada parim maitse ja kasu oma tervisele.

Mida peab tarbimisel arvesse võtma?

Enne kui me vaatame, kuidas mango süüa, on oluline mõista, et see sisaldab suures koguses suhkrut ning üks vilja sisaldab rohkelt kaloreid. Seetõttu tuleks seda tarbida mõõdukalt ja mitte liiga sageli, eriti kui oled diabeetik või kipud kaaluma üle. Samuti võib mango sisaldada vähe allergiaid tekitavat rakku nimega urushiool, seega veendu, et oled enne söömist teadlik oma allergilistest reaktsioonidest.

Kuidas valida küpset mango?

Mango valimine on eriti oluline, kui soovid sellel nautida parimat maitset. Mango peaks olema punase-punaka koore ning magusa aroomiga. Kui sa selle lõhnad kätte saad, siis tegemist on hea viljaga. Samuti võid vilja õrnalt pigistades kontrollida, kas see on küps, kuid võta arvesse, et viljad valmivad erinevalt ning liigne pigistamine võib vilja rikkuda.

Kuidas mango ette valmistada?

Mango tükeldamine võib olla üsna keeruline, kui sa seda varem teinud pole. Alustuseks lõika mango mõlemalt poolt mööda luud, et saada kätte kaks poolikut vilja. Seejärel võid lõigata noaga viljalihast veerud ning neid tükkideks lõigata. Kuid kui sa ei taha ise vilja tükeldada, siis võid seda osta juba tükeldatuna. Samuti saab mangost mahla teha, lihtsalt blenderda selle viljalihast puru ja seejärel kurna kõik tükid välja.

Kuidas mango tarbida?

Mango saab tarbida nii puuviljana kui ka mitmesuguste toitude hulka lisatud. Näiteks võid seda lisada smuutisse, salatitesse, sorbettidesse, vinaigretidesse, kastmetesse ja paljudesse teistesse roogadesse, et tuua neisse värskust ja maitset. Kuid kõige lihtsam viis mango söömiseks on see lihtsalt vilja näksimine.

Kuidas säilitada mangot?

Kui oled mango ostnud, siis soovid sa tõenäoliselt teada, kui kaua seda saab säilitada ja kuidas seda säilitada. Mango saab 3-5 päeva hoida toatemperatuuril, kuid see võib kiiremini küpseda, mis võib olla hea või halb, olenevalt sellest, kas sa soovid seda otse süüa või toitudesse lisada. Kui sa soovid mangot küpsuse ajal pidurdada, siis võid selle asetada külmkappi. Kuid maitse parimaks säilitamiseks soovitame mangot süüa võimalikult kiiresti peale ostmist.

Järeldus

Mango ei ole mitte ainult maitsev, vaid ka tervislik vili, kuid seda tuleb tarbida mõõdukalt ning arvestada oma keha vajadustega. Kuid kui sa tead, kuidas seda süüa ja valmistada, võid nautida seda vilja oma toitudes ja tervislikumas vahepaladena. Nii et nüüd, kui tead, kuidas valida, valmistada ja tarbida mangot, võid minna poodi ja proovida seda ise järele. Bon voyage!