Nullkulu

Nullkulu

kuidas istutada õunapuud?

Kuidas istutada õunapuud

Kui soovite oma aias kasvatada õunapuid, on kõige olulisem alustada istutamisest. Kui olete algaja aednik, võib istutamine tunduda väga hirmutavana. Siiski pole midagi, mida karta, kuna saate kasvatada ilusaid õunapuid, järgides mõnda lihtsat sammu.

Valmistage maapind ette
Esimese sammuna peate ette valmistama maa, kuhu istutada soovite õunapuu. Koht peaks olema päikesepaisteline ja tuulevaikne, kuna õunapuu armastab sooja ilma ja ei talu tuult liiga hästi. Eraldage umbes 6 x 6 jalga ruumi puhastamiseks ja mulda ettevalmistamiseks. Eemaldage kõik umbrohud, kivid, oksad ja juured ning kaevake sügav auk, mis on umbes 20 tolli sügav ja 20 tolli lai.

Hankige taim
Järgmiseks sammuks on õunapuu valimine ja ostmise ettevalmistamine. Valige teie piirkonnale sobilik sort, kuna mõned õunapuud sobivad paremini mõnes piirkonnas kui teistes. Õunapuu tuleb osta peamiselt spetsialiseerunud puukoolidest või aianduskauplustest. Valige looduskaitsealuste taimede hulgast, kuna need on kohalikud põhjamaise kliima tingimustes ääretult vastupidavad.

Istutage õunapuu kohale ette valmistatud auku
Asetage taim auku ja katke juured kergelt mullaga. Teie eesmärk on saavutada tasane aluspind õunapuu ümber, samal ajal vältides mullaga kaevamise tihendamist toores juurestiku tihendamise jaoks. Jätke umbes kaks kuni kolm tolli maad puu ülaosast välja ja tihendage muld kergelt, et vältida õhu ja niiskuse lekkimist.

Kinnitage õunapuu toestuse abil
Kui olete puu istutanud, peate lisama toestuse, et hoida puu püsti, kuna tsüklonid võivad õunapuu ümber liikuda ja teda kogemata kahjustada. Kinnitage toestus õrnalt taimest umbes 60-75 cm kaugusele maapinnast, sõltuvalt teie istutamise sügavusest.

Kastke õunapuud korralikult
Kodus elutsev õunapuu vajab palju vett, et kasvada ja areneda, nii et veenduge, et ta oleks korralikult niisutatud. See on eriti oluline esimese kahe-kolme aasta jooksul, kuna siis pole puu juurestik veel täielikult välja arenenud ja peate veenduma, et see on piisavalt niiske.

Hoidke puu ümber kõik korras
Kui puu kasvama hakkab, veenduge, et see oleks alati korralikult hoolitsetud. Kärpige liiga pikki oksi, et tagada puu korralik kuju ja lõigake haiged oksad, et hoida ära putukate ja haiguste rünnakuid. Lisaks peate hoolitsema ka umbrohtude eemaldamise ja mulla ettevalmistamise eest.

Oodake vilja hooaega
Kui teie õunapuud õitsevad, veenduge, et annate neile piisavalt aega vilja kandmiseks. Enamik õunapuid kannab vilja pärast kolmandat või neljandat aastat pärast istutamist.

Kokkuvõtteks võib öelda, et õunapuu istutamine on lihtne ja lõbus samm, mida saate oma aias teha. Käesoleva juhendi järgimine aitab teil tagada, et teie õunapuud kasvaksid terved ja õitseksid korralikult. Kui soovite oma aias kasvatada ka teisi puuvilju, võite kasutada sarnaseid samme ja saavutada ilusaid tulemusi. Kuid pidage meeles, et puude hooldamine võib olla aeganõudev protsess, kuid õigesti tehtuna saate nautida oma aeda aastate jooksul.