Kuidas istutada kuusehekki
Kuusehekki ei saa pidada tänapäeva maastikukujundusest lahutamatuks, kui soovite oma aeda aastaringselt privaatsust pakkuvat rohelist tara. Kuusepiirdeid võib kasutada dekoratiivse elemendina, kui soovite anda aiale põhjamaisemat õhkkonda. Kuusehekki saab hõlpsasti istutada, kui järgite mõnda lihtsat sammu. Selles artiklis uurime kuidas istutada kuusehekki samm-sammult.
Looduslike piirdepuude valik
Enne kuusehekki istutama asumist, tuleks teada erinevaid kuuselisi, mis sobivad hästi privaatsuseks. Siin on loetelu tuntud kuuseid hekkservamiseks:
*Harilik kuusk (Picea abies): harilikul kuusel on kuju koonus, millel on teravad okkad, mis püsivad aastaringselt rohelised. See sobib külma ja niiske kliimaga piirkondades hästi.
*Siberi kuusk (Picea obovata): Siberi kuusk on sarnane harilikule kuusele, kuid okkad on pehmed ja pungad on kreemjad rohelisel pinnal. Sobib hästi külma ilma kliimas.
*Korea kuusk (Abies koreana): Korea kuusk kasvab loomulikult laiuse poole, olles madal ja lai, millel on ovaalsed koonuse kujuga oksad ning tipud on erkpunased. Sobib sooja ilmaga kliimades.
*Colorado sinine kuusk (Picea pungens) : Colorado sinine kuusk on tuntud siniste okaste poolest ning aromaatse lõhna poolest. Sobib kuivas ja soojas kliimas hekkpõõsana.
*Himalaya kuusk (Abies spectabilis): Himalaya kuusk kasvab kuni 10m kõrguseks ja on terava koonuskujulise tipuga tihedate oksadega. Taim on väga vastupidav külma ja tuule suhtes. Sobib hästi sooja ilmaga kliimas.
Muldadele sobiv kuusehekikasvatus
Järgmiseks sammuks kuusehekikasvatuse juures on muldade sobivuse hindamine. Kuusekasvatus nõuab avatud ja viljakat mulda, mis võimaldab juurte vabalt kasvada. Niiskus ja päikesevalgus on samuti olulised.
Tehke kindlaks, millist tüüpi muld on teie aiast saadaval. Kuusehekitaime istutamiseks sobib kõige paremini viljakas muld, kus on palju orgaanilist ainet. Samuti peaks muld olema lahti, sest kuusk kasvab sügava juurusüsteemiga. Liivmuld lahjendab mulda, kuid võib mullatuuluses kuusehekki kahjustada – see on teie otsustada, kas teete kuusehekki.
Kuusepistikute istutamine
Kuusehekki kahtlemata saab kõige paremini istutada kevade alguses või varasügisel, kui maa on soe ja kuusk on mahalangenud. See on ideaalne aeg, kui juured suurema osa aasta jooksul puhata: teie uued istutatud kuusehekitaime juured on aega maha jääda.
Enne kuuseistikute valikule keskendumist tuleb alati mõelda, milline kuusk on õige. Kaval taim neelab vett üsna hästi ja seega peate taime juuri regulaarselt jootma.
Samm-sammuline istutusjuhend:
Kaevake augud summaarselt ära, kuhu tahate kuuseistikud panna. Mõelge eelnevalt, kas soovite istutada kuusti taimi pingul või väiksemas vahemaa kaugusel.
Asetage kuuseistikud iga kaevatud auku, veendudes, et taim oleks vertikaalselt pandud ja et juured oleksid lahti lahti.
Valage ühe taimestiku taha 15 liitrit mulda. Nii annate taimele hea alguse, jättes oma rajatisele piisavalt ruumi lahti kasvamiseks.
Veenduge, et ei jääks õhuauke ja antud kuusestiku kogu piirkond peaks olema korrapärane.
Pärast kuusepistikute istutamist on kõige olulisem aspekt nende toitmine ja jootmine. Kuusepiirdeid kasvatades on oluline hoida multšikihti umbrohuvaba. See toetab taimi ja hoiab niiskust, muutes need niiskust armastavateks puudeks.
Järeldus
Kucsehekki kasvataja jaoks peab valitud taim olema külmakindel ja piisavalt tugev, et saaks seista erinevates tingimustes. Lisaks on mulda sobilikud faktorid äärest ääreni. Kvaliteetse aia planeerimise, haldamise ja hooldamise tulemusel on teie uus kuusehekki loomingulisem, kauakestvam ja atraktiivsem.
Lõpuks, enne kuusehekki istutama asumist, tuleks mõelda sobivale taimeliigile ja planeerida mulda. Järgige sammu-sammult meie juhendust ning saate imelise populaarse kuusepiirde, mis pakub privaatsust ja rõõmu oma aedadesse ning metsadest väljas. Koos kuusehekiga, lisage oma aeda erinevaid maitsetaimi ja lõhnaemasid, et muuta see aed ainulaadseks.