Nullkulu

Nullkulu

kuidas istutada kuslapuud?

Kuidas istutada kuslapuud

Kuslapuud on kaunid puud, mida leidub paljudes aedades. Kuslapuude istutamisel on siiski mõningaid asju, mida tuleks arvesse võtta. Selles artiklis anname teile väga üksikasjaliku juhendi kuslapuude istutamiseks. Loe edasi, et saada teada, kuidas istutada kuslapuud.

Kuslapuu valimine

Enne kui kuslapuu istutate, peaksite valima koha, kus kuslapuud saavad kasvada. Kuslapuu vajab palju valgust, seega peaksite valima selle jaoks päikeselise koha.

Samuti peaksite veenduma, et kuslapuu saaks piisavalt ruumi kasvada. Kõige parem on valida koht, kus on palju ruumi. Teine oluline tegur on mullaseisund. Kuslapuu kasvab kõige paremini viljakal ja läbilaskval mullal, mis on hästi kuivendatud. Veenduge, et maa oleks enne istutamist korralikult niisutatud.

Kuslapuu istutamine

Kuslapuu istutamine algab augu kaevamisega, mis peaks olema kaks korda sügavam kui kuslapuu juured. Aia kõva maa puhul tuleks augu põhja lisada liiva ja turvast, et mulla läbilaskvust parandada. Seejärel tuleks vee äravoolu parandamiseks augu põhja lisada killustikku või muud sarnast materjali.

Enne kuslapuu istutamist kontrollige, kas juured ei ole kahjustatud. Kui juured on maha kukkunud, tuleks need tagasi paigutada. Samuti võite juurte näpunäited ära lõigata, et elav jõud kasvaks kiiremini.

Istutatud kuslapuu tuleks kinni siduda, et ta oleks kindlalt maapinnale kinnitatud. Samuti peaksite olema kindel, et kuslapuu saab piisavalt niiskust. Kuslapuu kastmine peaks toimuma korrapäraselt ja kuslapuu ümbritsev muld peaks alati olema niiske.

Kasvatamine ja hooldamine

Kuslapuude istutamine on ainult esimene samm. Kui soovite, et kuslapuu kasvaks terveks ja ilusaks, peaksite selle eest hoolitsema. Oluline on tagada, et kuslapuu saaks piisavalt vett ja toitaineid. Samuti tuleks kuslapuu ümbritsevat maad tihendada, et vältida juurekahjustusi. Kui olete avastanud kahjureid kuslapuu ümber, tuleks need võimalikult kiiresti likvideerida.

Kuidas haigust ära tunda

Kuslapuud võivad haigestuda erinevatesse haigustesse ja kahjuritesse. Kui kuslapuu lehed näivad kollased ja suruvad, on see tavaliselt märk sellest, et kuslapuu on saanud haiguse või sellele on rünnanud kahjurid. Sellisel juhul peaksite pöörduma spetsialisti poole, et leida haiguse allikas ja välja selgitada, milline ravi on kõige tõhusam.

Kokkuvõte

Kuslapuude istutamine on suurepärane viis aia ilusamaks muutmiseks. Kuid nagu kõigiga istutamisega, on ka kuslapuude istutamisel oma nõksud. Enne kuslapuu istutamist kontrollige koha sobivust ning optimaalset kasvuks vajalikke mullatingimusi. Istutage kuslapuu kindlalt koha peale ja hoolitsege selle eest, et see saaks piisavalt vett ja toitaineid. Samuti pidage meeles, et kuslapuud võivad mõnikord haigestuda, seega on oluline hooldada neid regulaarselt, et vältida võimalike probleemide teket.