Nullkulu

Nullkulu

kuidas istutada elupuuhekki?

Loodame, et see artikkel annab Teile kasulikku teavet selle kohta, kuidas istutada elupuuhekki. Siin on mõned põhiteemad, mida käsitleme:

– Miks peaks istutama elupuuhekki
– Millal istutada elupuud
– Kuidas valmistada istutuskohta
– Kuidas valmistada elupuid istutamiseks
– Kuidas korrektselt istutada elupuuhekki
– Kuidas tagada elupuuhekile parimat hooldust

Miks peaks istutama elupuuhekki?

Elupuuhekk on suurepärane viis oma aia privaatsuse tagamiseks. See võib pakkuda varju ja kaitset tuule eest, samuti muuta aia ilme terviklikumaks. Elupuud võivad olla ilusad ja atraktiivsed aastaajast sõltumata.

Millal istutada elupuud?

Ideaalne aeg elupuude istutamiseks on sügis ja kevad. Kuid kui te ei saa istutamist nendel aastaaegadel lõpule viia, siis on võimalik aeda istutada ka suvel. Hoiduge siiski kõige kuumematest päevadest. Istutamiseks valige päev, millel puudub tugev tuul.

Kuidas valmistada istutuskohta?

Enne istutamist tuleks ala hästi ette valmistada. Eemaldage kõik umbrohud ja lilled ning kaevake auk, mis on piisavalt sügav ja lai, et mahutada juured. Auku sügavus peaks olema umbes kaks korda suurem kui juurepalli kõrgus.

Kuidas valmistada elupuid istutamiseks?

Elupuu juured tuleks enne istutamist kärpida, kui need on liiga pikad. See hõlbustab elupuu juurte kasvamist. Kui teie elupuude juured leotavad vees, veenduge, et te neid pärast kuivatate.

Kuidas korrektselt istutada elupuuhekk?

Istutamiseks paigutage elupuu aukusse, kuid veenduge, et see on õigesti paigutatud, nii et see püsib sirge ja tasakaalustatud. Täitke auk muldaga ja tihendage maa vastu juuri. Lisage vajadusel rohkem mulda. Kastke viljapuud hästi, kuid vältige seisva vee kogunemist.

Kuidas tagada elupuuhekile parimat hooldust?

Hoidke elupuuhekki veega hästi kastetuna ja lisage kastmiskavale aega, et maa oleks niiske. Kärpige aia istutusalast üleliigsed oksad ja kuivanud lehed. See suurendab elupuu läbilaskvust ja vähendab võimalust haiguste tekkeks. Kui ilm muutub kuivemaks, suurendage kastmisaja pikkust.

Kokkuvõte

Elupuuhekk on suurepärane võimalus aia privaatsuse tagamiseks. Loodetavasti annab see artikkel teile tähtsamaid juhiseid elupuuhekide istutamiseks. Ärge unustage, et elupuuistikute kõige parema kasvu tagamiseks tuleks hoolikalt ette valmistada kogu aed.