Nullkulu

Nullkulu

kuidas ennast motiveerida?

Kuidas end motiveerida

Igaühes meist on olemas sisemine jõud, mis võimaldab meil saavutada oma eesmärke ja motiveerida ennast edasi tegutsema. Kuid sageli tuleb ette situatsioone, kus ülesanded tunduvad liiga rasked ja me kaotame motivatsiooni. Selles artiklis jagamegi nõuandeid, kuidas ennast motiveerida ning saavutada edu nii töö- kui ka isiklikus elus.

Määratle oma eesmärgid

Kas oled seadnud endale selged ja realistlikud eesmärgid? Kui mitte, võib see olla üks põhjustest, miks sind ei motiveeri. Eesmärk peaks olema piisavalt väljakutsuv, kuid samas realistlik ning ajaliselt mõõdetav. Kirjuta oma eesmärk üles ning pane see kohta, kus sa seda tihti näed, näiteks kodus või töölaua peale.

Koosta oma tegevuskava

Kui oled oma eesmärgi määratlenud, on järgmine samm koostada oma tegevuskava. Mõtle, mis tegevused viivad sind eesmärgi poole ning pane need kirja. Näiteks, kui tahad kaalust alla võtta, võiks sinu tegevuskava sisaldada toitumise jälgimist, treeninguid ning õigeid harjumusi.

Loo positiivne suhtumine

Positiivne suhtumine on edu saavutamiseks väga oluline. Kui sa usud endasse ning oma võimetesse, suureneb motivatsioon eesmärkide poole liikumiseks. Mõtle positiivselt ning keskendu sellele, mis sul juba olemas on. Õpi hinnata ennast ning oma edusamme ning ära keskendu puudustele.

Leia inspiratsiooni

Kui tunned, et kaotad motivatsiooni, siis leia inspiratsiooni oma lemmikraamatute, spordialade või inimeste kaudu. Kirjuta üles, mis on sinu jaoks oluline ning mis sind motiveerib. Leia inspiratsiooni ka sotsiaalmeedia kaudu, kuid oluline on meeles pidada, et enesetunde, mitte teiste poolt kehtestatavate standardite järgi.

Planeeri oma puhkepäevad

Motiveerimiseks on oluline ka puhkepausid. Kui sind iseloomustab perfektsionism, siis on oluline meeles pidada, et igaüks vajab aega lõdvestumiseks. Kui sa ei leia endale aega, siis on oht kaotada töövõime ning motivatsioon. Puhkepäev aitab suurendada energiat ning ilusate asjade nautimine annab positiivse tunde.

Tee muudatusi

Muutustele vastupanemine on loomulik, kuid vahel võib muutuste tegemine olla vajalik. Kui sa tahad saavutada eesmärke, siis tuleb võib-olla muuta oma harjumusi või mõelda uutmoodi. Muutused võivad olla isiklikud või tööalased, kuid oluline on meeles pidada, et tavapärastest mõttemustritest väljumine võib tuua suuremat rahulolu.

Leia õige meeleseisund

Kui tööd saab palju ning see käib üle jõu, siis on oluline leida õige meeleseisund ning võtta samm tagasi. Keskendu sellele, mida sa teha saad, ja ära mõtle liiga palju sellele, mis on väljaspool su kontrolli. Oluline on ka leida hea töö- ja eraelu tasakaal ning piisavalt magada.

Kokkuvõtvalt

Kokkuvõtteks on oluline määratleda selged ja realistlikud eesmärgid ning koostada oma tegevuskava. Kui sul on positiivne suhtumine ning leiad inspiratsiooni, suureneb motivatsioon eesmärkide saavutamiseks. Oluline on ka leida piisavalt aega puhkamiseks ning vajadusel teha muutusi ning leida õige meeleseisund. Me soovime sulle edu ja inspiratsiooni motivatsiooni leidmisel!