Nullkulu

Nullkulu

kuidas õpilasi motiveerida?

Kuidas Õpilasi Motiveerida: Iseõppimise Kava Edendamine

Koolides õpilaste motiveerimine on üks suurimaid väljakutseid, millega õpetajad ja koolijuhid silmitsi seisavad. Sageli on õpilaste õppimise takistamiseks üks põhjus nende motivatsiooni puudumine. Kuidas siis motiveerida õpilasi ja ergutada neid õppima? Selles artiklis uurime mõningaid viise, kuidas õpilasi motiveerida.

Mida Tähendab Iseõppimise Kava?

Iseõppimise kava on struktureeritud kava, mis aitab õpilastel jälgida nende individuaalset edu. Iseõppimise kava võib aidata õpilastel fokuseerida oma aega õppimisele ja hindada nende liikumist kursuse edenemisel. Siin on mõningaid võimalusi, kuidas saab iseõppimise kava aidata õpilasi:

Planeerige Eesmärgid

Kui õpilased teavad, mida nad saavutada soovivad, on oma töös fokusseeritumad ja motiveeritumad. Eesmärkide seadmine aitab neil võtta vastu otsuseid ja mõelda strateegiliselt, kuidas nad saavutada soovivad määratletud eesmärke.

Kavaäri Aitab Tõhusalt Planeerida

Iseõppimine võib olla keeruline, eriti kui õpilasel on palju ülesandeid, mida on vaja täita. Kavaäri aitab õpilasel planeerida nende tööülesandeid, et nad saaksid tegevuste ajakavalist kontrolli ja häirimatult õppida.

Motivatsioonitöö: Õigete Incakate Kasutamine

Incat on positiivsete emotsioonide loomise meetod, mis on muutumas tõhusaks instrumendiks õpilaste motiveerimiseks. Õigete incatega aitab õpetaja õigeid ülesandeid määratleda, astmeilugejat sujuvamalt kommunikeerida ning ametlikult kaitsetööd, katsetööd või uurimistööd palju lihtsamalt jõgele kõneldes rõhutada ning seda korda parimat kasutada.

Koostöö Aitab

Koostöö on oluline kõigis aspektides, sealhulgas õpilaste õppimises. Koostöö aitab õpilastel ressursse jagada ning seda jagada, mis nende jaoks tõeliselt oluline on. See aitab neil ka saavutada grupisuitsi, mida nad üksi ei saa saada. Koostöö aitab õpilastel saada tagasisidet ja kogeda seda, mida teised mõtlevad. See võib aidata neil ka õppimisel uusi oskusi arendada.

Otsingu-Orienteeritud Õpe

Sageli on õpilaste motivatsiooni puudumise põhjus asjaolu, et nad ei mõista, miks neil on vaja seda konkreetset ainet õppida. Otsinguline õpe võib aidata pingutada õpilastel avastada, miks nende aineid on vaja õppida, kuna see võimaldab neil uurida keerulisi küsimusi ja probleeme tõsises ulatuses ning näidata nende õppimise kasutatavust. Selle õpetamismeetodi abil on õpilased tõenäolisemalt valmis õppima, sest nad teavad, et neil on parem arusaam sellest, miks nad seda õpivad.

Järeldus

Motiveeritud õpilased, kes usuvad, et nad teevad midagi olulist, lõpetavad edukamalt. Iseõppe kava aitab õpilastel oma eesmärke määratleda ning õpetajad saavad kasutada positiivset koostööd põnevate, loominguliste harjutuste puudumisel, et õpilastele teadmisi, oskusi ja väärtusi kujundada. Õpetajad, kes õppimist kohandavad, motiveerivad õpilasi õppima ning edendavad kooli tervist ja õpilaste huvikski.