Nullkulu

Nullkulu

kuidas motiveerida?

“Kuidas motiveerida?” – Kõik, mida peate motivatsiooni kohta teadma

Motiveerimine pole kerge, eriti kui puutume kokku laiskusega või kaotame end erinevate ülesannete osas. Sel põhjusel paljudele meist meeldiks teada, kuidas motiveerida ennast ja teisi, kui tahtmist teha pole. Selles artiklis käsitleme erinevaid strateegiaid, mida saate kasutada nii enda kui ka töötajate motiveerimiseks.

Tõstke esile positiivseid külgi

Esiteks alustame positiivsest küljest ning kutsume esile ainult häid asju. Alati võib leida positiivseid külgi, mis aitavad säilitada motivatsiooni. Näiteks, kui osa tööst on lõpetatud, õnnitleme ennast ja tunnustame ennast hea töö eest. Samal ajal tõmmake negatiivsed küljed tagasi ja rõhutage positiivsust.

Seadke eesmärgid

Kui seate endale väikesed eesmärgid, mida on võimalik saavutada, aitab see säilitada või tõsta motivatsiooni. Iga edusamm sillutab teed tulevikule. Nii saavutatakse järk-järgult eesmärgid ja suurendatakse enesekindlust. Eesmärgi saavutamine peaks olema tundaandev ja tõge, mis aitab jätkata.

Motiveeri ennast

Mõned inimesed ei taha loota motivatsiooni leidmisele väljaspoolt. Nendes olukordades tuleb meil õppida ennast motiveerima. Selleks võib kasutada palju erinevaid nippe, nagu positiivse sisemise jutustamise strateegiad või väikestest vahe-eesmärkidest inspireerimist. Tegelege iseenda mõjutamiste ja positiivsete emotsioonide kasvatamisega, et oma eesmärkidele pühenduda.

Ühendage huvid

Võite valida ka huvide ühendamise ja töövoo rakendamise strateegiad. Näiteks võite lugeda uusi raamatuid, leida uusi hobisid või osaleda koolitustel. Nii näete, et ka väljaspool tööd on palju huvitavat. Kui leiad viisi, kuidas oma huvidele tööl rakendust leida, võid järsku leida end motiveeritud ja töösse süvenenuna.

Hoidke pausi

Müüdil on, et produktiivsus tähendab lõputult töötamist. Kuid tegelikkus on sellele tugev vastupidine. Liigne ja pidev töö võib meid kurnata ja mootor käima seisma panna. Parem on võtta üks või kaks tundi päevas endale puhkust. Ümbritsege end loodusega või tehke lõõgastavaid tegevusi. Selgetel nuppudega töötamine on efektiivsem kui katkematu töö.

Tunnustage teiste saavutusi

Inimestele meeldib, kui nende saavutusi tunnustatakse ja nad koguvad edutunnet. Iga kompliment või tunnustus suurendab teie meeleolu ja aitab teil näha, et ka väljastpoolt tulev tagasiside on oluline. Näidake oma kolleegidele ja nende lihtsatele saavutustele austust ning energeetilised emotsioonid hakkavad levima.

Looge meeskonnatöö

Mõnikord tuleb meile suurema saavutuse saavutamiseks luua meeskond ja tunda ennast olulise liikmena, kes täidab oma kohustusi. See aitab meil näha, et suudame koos rohkem saavutada. Samal ajal glanseerib olukordide ühine lahendamine oskuslikumaks ja „näitab“ selle rakendamise abil parimaid tehnikaid.

Kokkuvõte

Motiveerimine on meile kõigile kasulik, kuna lõpuks aitab see meil saavutada oma eesmärke kiiremini ja tõhusamalt. Kuid pole kahtlustki, et selle saavutamine pole kerge. Meie ellu võib tulla palju takistusi ja tõkkeid, mis vaatamata kõigile meie jõupingutustele ebameeldivatele tulemustele viivad. Motivatsiooni või selle puudumise kriteeriumid meie enda elus, nii et sõltumata sellest, kas me otsustame iseenda sisemisest jõust või väljastpoolt meid, peaksime pühenduma aja ja koha võtmisel mõtlemisele. Ainult nii on meil võimalus ulatada käsi oma eesmärkide poole, ilma et kaotaksime motivatsiooni ja tundeid.